• Головна
  • На Буковині подорожчали пасажирські перевезення на приміських та міжміських маршрутах
10:01, 12 лютого 2018 р.

На Буковині подорожчали пасажирські перевезення на приміських та міжміських маршрутах

На Буковині подорожчали пасажирські перевезення на приміських та міжміських маршрутах

На території Чернівецької області вкотре подорожчали пасажирські перевезення на приміських та міжміських маршрутах. Ціни пішли в ріст одразу після нового року.

Наразі людям доводиться викласти на 10-20 гривень більше. При цьому пасажири скаржаться не лише на дорожнечу, але й на зверхнє ставлення, а перевізники пригадали стару мантру про дороге пальне, необхідність ремонту автобусів та пільговиків.

Обурені пасажири інколи шукають підтримки у керівників автовокзалу, але там тільки розводять руками, мовляв, це від них не залежить і за потреби перевізники самі можуть змінювати ціни на проїзд. Адже розпочинаючи з березня 2015 року підприємцям постановою Кабміну дозволено самостійно змінювати тарифи. Люди, які звертались до управління інфраструктури ОДА, також ніякої підтримки не дочекалися. Там відповіли, що скарг дуже мало, а значить – подорожчання несуттєве. Перевізники, своєю чергою, заявляють, що багато автобусів у поганому стані, їм потрібен постійний ремонт, а для цього необхідні великі гроші. Проте пасажири щодня бачать дещо інше: автобуси взагалі не ремонтують і навіть не прибирають у салоні, а людей просто дурять.

Пригрозив залишити посеред дороги

– Минулого тижня, коли їхав додому, то став свідком сварки водія і жінки із сусіднього села, – розповідає Погляду Богдан, житель одного із сіл Кельменецького району. – Жінка запитала у водія, чому знову зросла ціна за проїзд. На що він надто емоційно відреагував, сказавши, що у всьому винні люди: необережні жінки постійно гепають дверима, нищать підборами днище в салоні автобуса, а чоловіки приклеюють жуйки до сидінь, дозволяють собі триматися брудними руки за крісла. А приводити до ладу і ремонтувати це за свої кошти він не буде. Жінка відповіла, що ніяких змін та ремонту в автобусі вона не помітила. Після цього водій пригрозив залишити її посеред дороги.

Розгублені люди не знають до кого звертатися із цією проблемою і чи можна її взагалі вирішити. Що, до прикладу, робити пенсіонерові, який змушено двічі на тиждень їде з села в лікарню чи навіть в аптеку за ліками? Що робити людям, які щодня їдуть на роботу чи мають відвідати хворих батьків?

– Купити власний автомобіль не кожен може, їхати автобусом дорого. Залишається тільки сподіватися на краще, – жартує студентка Наталія Гудзь. – До нового року проїзд в автобусі коштував 65 гривень. Це було дорого, але поступово звикла. Чітко планую свій бюджет, аби заощаджувати, і була здивована, коли водій повідомив, що квиток знову подорожчав. Я працюю офіціанткою і заробляю 4000 гривень, більше половини цієї суми йде на оплату орендованої квартири, частину намагаюсь відкладати на навчання. А для повсякденного життя і щоб приїздити додому, мені тепер не вистачає коштів. Хтось скаже, що ті 15-20 гривень нічого не вирішують. Але мій заробіток і так невеличкий, а в сумі за місяць набігає кругленька сума.

На жаль, жодного перевізника не хвилюють проблеми пасажирів. На всі запитання вони відповідають просто: водіям теж треба за щось жити. Вочевидь, саме через це з початку року понад 80% буковинських маршрутів подорожчали.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Буковина #перевезення #тариф
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...