• Головна
  • Чернівчанин провів унікальний експеримент у себе на дачі і виростив на яблуні груші
13:00, 17 лютого 2018 р.

Чернівчанин провів унікальний експеримент у себе на дачі і виростив на яблуні груші

Чернівчанин провів унікальний експеримент у себе на дачі і виростив на яблуні груші

У Чернівцях дачник Дмитро Горбатюк прищепив на яблуні груші і через три роки отримав урожай і яблунь, і груш.

Він помилково прищепив на яблуню сорту Орлінка грушу сорту Просто Марія, йдеться у публікації газети "Молодий буковинець".

"Я взагалі збирався прищепити яблуню іншого сорту. Але тоненькі живці груші та яблуні досить легко сплутати, – розповів чоловік. – Коли виявив помилку, стало шкода зрізати грушеву гілочку, яка вже прижилася. Та й цікаво було поспостерігати, що буде далі. Поступово грушева гілка стала обганяти в рості яблуневу, на яку була щеплена. На другий рік обидві гілки зацвіли, а на третій уже зав’язалися плоди. І наприкінці минулого літа вродило з десяток яблук та 45 груш. За смаком плоди відповідали своїм сортам".

Зараз дачник із нетерпінням чекає, скільки плодів виросте цього року.

"Головна проблема полягає в тому, що тканини яблуні та груші не до кінця сумісні. Грушева гілка росте швидше за яблуневу і може навіть зламатися під власною вагою або пориву вітру. Тому я зробив для неї підпірки. А ще гілку можна підв’язати до стовбура – радить експериментатор. – У мене на дачі є яблуня, на якій зріє шість сортів яблук. Багато турбот таке диво-дерево не завдає. Без проблем можна прищеплювати сорти різних груш. Живці груші можна також щепити на глід та горобину, а абрикос і аличу – на сливу. А сливу я щепив на вишню повстяну".

Поради дачника

  • Фруктові дерева найкраще щепити весною наприкінці березня. Така процедура омолоджує дерева і поліпшує смак плодів.
  • Для щеплення знадобляться тонка садова пилка, спеціальний гострий ніж, поліетиленова плівка, тканина, садовий вар.
  • Підготувати живці потрібно у лютому, коли дерева ще перебувають у стані спокою. Перед цим добре помийте інструменти та руки господарським милом, щоб не заразити дерево. Вибирайте сильні гілочки довжиною 30-50 сантиметрів, зрізи робіть під невеликим кутом. Живці можна зберігати у підвалі в ящику з вологою тирсою.
  • Кісткові дерева (вишні, сливи,алича, абрикоси) краще щепити молодими – не більше десяти років. Яблуні та груші можуть бути старшими.
  • Дерево має бути здоровим, без пошкоджень. Треба підібрати сильну гілку з багатьма бруньками. Розщепити її на глибину 5-10 сантиметрів і вставити розширювач. На нижній частині живця, яким будете щепити, зробіть косі зрізи з обох боків. Вставте живець у гілку і вийміть розширювач. Щільно прив’яжіть живець до гілки, верхні зрізи змажте садовим варом. Коли на живцях з’являться бруньки, обв’язку треба послабити, але знімати не варто.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#дача #яблуня #чернівчанин
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...