• Головна
  • Олександр Фищук запевняє, що пункти пропуску на буковинському кордоні можна добудувати за 2 місяці
19:02, 22 лютого 2018 р.

Олександр Фищук запевняє, що пункти пропуску на буковинському кордоні можна добудувати за 2 місяці

Олександр Фищук запевняє, що пункти пропуску на буковинському кордоні можна добудувати за 2 місяці

21 лютого голова обласної державної адміністрації Олександр Фищук поспілкувався з представниками місцевих ЗМІ щодо окремих публікацій в українських ЗМІ про закриття Європейським Союзом проекту модернізації КПП на кордоні, в тому числі й на Буковині.

Свого часу обласною державною адміністрацією було ініційовано підготовку великомасштабного проекту «Розвиток прикордонної інфраструктури між Україною та Румунією (облаштування пунктів пропуску «Дяківці» та «Красноїльськ»)», який було включено до фінансування Програмою «Румунія – Україна-Республіка Молдова 2007-2013».

Бюджет проекту складає 3,5 млн. євро. Відповідальним виконавцем проекту є Державна Фіскальна Служба України, якій на реалізацію заходів проекту перераховано в січні 2014 року 2,2 млн. євро грантових коштів.

Олександр Фищук зазначив, що рішення про те, що термін реалізації проекту не буде продовжено, враховуючи невиконання всіх умов укладеного договору, значні затримки в реалізації проекту, Європейською Комісією було прийнято не зараз, а ще у вересні 2017 року.

«За підтримки народного депутата України Максима Бурбака мною було ініційовано проведення низки нарад з цього приводу під головуванням Першого Віце-прем’єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва за участі керівників областей, на території яких мали будуватися пункти пропуску, а також представників відповідальних міністерств. Тоді стояло питання про перегляд Європейською Комісією свого рішення та продовження терміну реалізації проекту», - поінформував Олександр Фищук.

За його словами, 12 жовтня на засіданні Спільного моніторингового комітету Програми, яке відбулось у Чернівцях, прийнято рішення, згідно з яким ДФС України необхідно надати звіт за фактично виконані роботи та витрачені кошти в установлений термін. Решту невиконаних робіт з реконструкції пунктів пропуску, котрі фактично на 75% вже збудовано, українська сторона добудує за свої кошти.

«Відповідно, Європейській комісії було направлено лист за підписом Степана Кубіва, в якому надано гарантії, що добудову пунктів пропуску буде здійснено за кошти держбюджету України. Враховуючи ці зобов’язання, Європейська Комісія погодилась залишити наступний проект з будівництва під’їзних шляхів до ПП «Красноїльськ» в переліку проектів, котрі фінансуються в рамках нової програми ЄС за умови, що пункти пропуску «Дяківці» та «Красноїльськ» будуть добудовані до 30 червня 2018 року», - зазначив голова облдержадміністрації.

На нещодавній нараді у Києві ДФС України підтвердила, що на 2018 рік заплановано по 50 млн. грн. коштів на проведення вищевказаних робіт. Нині вирішується питання щодо виділення цих коштів, і така можливість є.

«До 30 червня 2018 року цілком реально завершити добудову цих двох об’єктів, оскільки на проведення цих робіт фактично потрібно 2 місяці», - зазначив посадовець.

Після прийняття керівними органами Програми остаточного рішення про затвердження звітів про фактично витрачені кошти ДФС, стане відомо, скільки коштів ДФС повинна буде повернути європейській стороні. Якщо українська сторона доведе, що на сьогодні на будівництво пунктів пропуску витрачено 2 млн. 100 євро, можливо, кошти повертати не доведеться.

Зокрема, частина цих коштів (200 тис. євро) була передбачена для обладнання прикордонникам, котре вже закуплене.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пунктипропуску #кордон
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...