16:00, 23 лютого 2018 р.
Чернівчанам радять не вживати найближчим часом свинину для харчування
Наразі, доки африканська чума підступно розповзається краєм, людям радять не вживати свинину, тим паче, що триває піст
21 лютого 2018 року близько півсотні людей перекрили рух транспорту на вулиці Головній у Чернівцях, висловлюючи обурення через посилення заходів з контролю за продажем м’яса. Люди безперервно ходили по пішохідному переході біля міської ради. Учасники перекриття вигукували вимогу, аби до них вийшов міський голова.
У такий спосіб протестували продавці м'яса з ринків Чернівців, які торгують свининою. Їх обурила заборона протиепізоотичної комісії міста Чернівці щодо продажу м'яса свиней, яких було забито в домашніх умовах.
Таке рішення ухвалили через те, що територію Чернівців також зарахували до зони спостереження (нагляду), де можливі прояви африканської чуми свиней та враховуючи епізоотичну ситуацію щодо АЧС в Чернівецькій області.
Заступник Чернівецького міського голови Олександр Паскар намагався заспокоїти обурених торговців м’ясом.
- У визначених селах кількох районів Чернівецької області (Новоселицькому, Глибоцькому та Герцаївському), які увійшли до карантинної зони, справді заборонено забій свиней в домашніх умовах та продаж цього м’яса. Однак на всі інші села та райони ця заборона не поширюється, - наголосив О. Паскар. – Важлива лише одна умова – на забиті в домашніх умовах свині необхідно мати довідку від ветеринара.
Представник ветеринарної служби також пояснив, що ветеринарні лікарі на місцях дещо не зрозуміли обмежень і масово припинили видачу довідок.
Зараження АЧС в області триває
Чернівецьку область учергове сколихнула новина про зараження свиней африканською чумою (АЧС). Цього разу болячку виявили на фермі приватного підприємця села Молодія Глибоцького району. Всього у господарстві було 560 свиней, з яких загинуло 426. Тому спеціалісти вирішили спалити не лише усі свині господарства, але й корми. Також здійснили подвірний обхід, встановили поліцейські пости, аби не допустити реалізації м’яса з радіуса 3 км від вогнища хвороби. Загалом у Молодії було знищено понад 700 голів свиней.
Начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області Олександр Александрюк повідомив, що з початку 2018 року в області вже зареєстровано 5 спалахів африканської чуми.
- На Буковині вживають активні заходи з ліквідації захворювання та недопущення його розповсюдження. Для цього посилили контроль за переміщенням живих свиней без супровідних ветеринарних документів, а також, крім роз’яснювальної роботи серед власників свиногосподарств, забезпечили проведення депопуляції диких свиней – так на мові спеціалістів називається їхній відстріл незалежно від сезону та затверджених лімітів на полювання, - запевняють у Держпродспоживслужбі Чернівецької області.
«Нічийний» скотомогильник збурив селян
Історія з АЧС у Глибоцькому районі набула нових обертів, коли на початку тижня мешканці села Луковиця вийшли на протест через те, що поблизу своїх городів виявили незаконний скотомогильник. Вони запідозрили, що працівники підприємства, де вирощують свиней, закопали тисячі туш мертвих тварин у полі край села, повідомляє Погляд
Під тиском селян, які припускали, що тварини хворіли на АЧС, незаконний скотомогильник розкопали й вивезли звідти вісім вантажівок свинячих решток, які захоронили на території Острицької сільської ради. Таке рішення прийняли на засіданні Герцаївської надзвичайної протиепізоотичної комісії.
- Глину із рештками трупів свиней захоронили із пересипанням хлорного вапна та іншого дезінфекційного розчину за три кілометри від села Остриця із дотриманням усіх необхідних правил та вимог, - повідомив О. Александрюк. - Вантажівки, на яких перевозили рештки тварин, помили та продезінфікували дезрозчином.
Наразі ніхто не зізнається, чиї були мертві свині. Цим зараз займається поліція. У Держпродспоживслужбі стверджують, що за результатами експертизи, яку проводили у столиці, вірусу АЧС у скотомогильнику не виявили.
Спалахи різних хвороб, внаслідок яких гинуть свині, неабияк турбують місцевих мешканців. Адже переважна більшість буковинців вживає свинину у повсякденному харчуванні. І якщо під час Великого посту від свинини можна (і треба, – ред.) відмовитися, то на Великдень делікатеси із свинини постійно є на святковому столі.
Поміж тим, місцевий ветеринар, який не бажав називати свого імені для газети, порадив не вживати найближчим часом свинину для харчування навіть тим, хто посту не дотримується.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:15
11:15
14:42
Вчора
12:03
Вчора
10:15
Вчора
Спецтема
Оголошення
live comments feed...
Коментарі