16:00, 26 лютого 2018 р.
«Бої без правил» або навіщо чернівчанам такі депутати у міській раді?
Схоже, що знахабнілі депутати міської ради все таки готові хоч щось робити під тиском чернівчан. Активним мешканцям міста, які так просто не здалися і прийшли на сесію, щоб добитися свого, довелося приходити у міську раду двічі. Все залишити, відкласти справи, взяти дітей і нагадати місцевим депутатам про те, що вони і так повинні виконувати – працювати на благо громади.
Програма “Комфортне місто” у редакції, яка була запропонована департаментом житлово-комунального господарства Чернівецької міської ради, все ж таки була ухвалена на суботній сесії. За відповідне рішення проголосувало 25 депутатів. Також було проголосовано за створення робочої групи, яка визначатиме пріоритетність фінансування об’єктів цієї програми. До її складу буде включено голів фракцій, голів депутатських комісій, авторів відповідних петицій та громадських ініціатив.
Це, мабуть за останні кілька місяців, чи не єдине конструктивне рішення, як прийняли народні обранці у місті. Але навіщо нам такі депутати, які не ходять на роботу, погано працюють та й взагалі думають не так як прості громадяни? І які є важелі вплину на цю ситуацію?
У сесійній залі 22 лютого виступили чернівчани, серед них представниця родини загиблого в АТО бійця Валентина Радчук. Вона висловила у той день думку, яка мабуть, затаїлася у головах багатьох чернівчан. По–перше, обурилася нечесним розподілом землі у місті. А потім вже не витримала і сказала все що думає про міських депутатів: «Хто вас тут тримає? Звільніть місце… Люди дивляться на це свавілля, яке відбувається у міській раді і вони терплять... але кажу вам, як психолог... терпець увірветься. Шановні депутати, сьогодні не ваш день, сьогодні день Чернівців. »
Терпець від неадекватності міських депутатів увірвався і їх колегам.
Не витримав днями Василь Максимюк, депутат Чернівецької міської ради, голова міської організації БПП “Солідарність” і виступив з публічним зверненням у ЗМІ: «Дороги, які були в Чернівцях, такими й залишаються, комунальні підприємства, як виживали, так і далі ледве зводять кінці з кінцями, про громадський транспорт вже й говорити нема що. Перелік можна продовжувати і продовжувати. Конкретних планів, аби виправити ситуацію бодай в якійсь із галузей , як не було, так і немає. У сесійній залі продовжуються “бої без правил” та взаємні підбурювання. Земельні “шкурняки” вносяться на розгляд сесії депутатами просто з голосу, чого взагалі не було ще ніколи. Боротьба відомих чернівецьких політичних команд отримала нову якість. »
У соцмережах теж триває активне обговорення поведінки депутатів.
Ось що написала у Facebook Оксана Филипчук, представниця громадської ініціативи «Активний гравітон»:
«Вразило те, що першочергові об’єкти, які мали бути виконані у 2017-му році, перенесено на 2019-й. А найрезонансніші петиції – про капітальний ремонт тротуару біля поліклініки профоглядів (петиція про який набрала 271 голос за 4 дні!), про побудову бювету на Гравітоні не включені в альтернативну програму взагалі. Але обурила не так сама програма, як спосіб, у який її було ухвалено. Без погоджень з департаментом, з комісіями, з громадою, підписана самим лише автором, програма на наступний день після оприлюднення підтримана депутатської більшістю. Спроби доповнити програму пунктами про невключені об’єкти безкомпромісно відхилено. Депутати, які вносили ці об’єкти в програму на 2017 рік, тепер голосували проти. Майже без пояснень. Людина, яка даремно витратила 1 млн грн міського бюджету на розробку проекту тунелю, відмовляє мікрорайону Гравітон у бюветі на цю ж суму! І більшість депутатів мовчки згодні! »
Мабуть, п’ ятнична сесія показала, що так тривати більше не може.
Нагадаємо, 22 лютого понад сотня чернівчан прийшла до сесійної зали міськради з вимогою ухвалити програму "Комфортне місто". Вони на 7 годин заблокували вихід із зали депутатам. Люди висловили обурення через те, що депутати міськради на одній з попередніх сесій ухвалили програму "Комфортне місто" у редакції депутата "Самопомочі" Богдана Ковалюка, в якій вилучене фінансування низки важливих об’єктів міста.
Нардеп Максим Бурбак так висловився про те, що коїться у міській раді: «В Чернівцях запах весни та перевиборів міськзради. Тільки так можна прокоментувати вчорашній "революційний" меморандум підписаний всіма фракціями(ред. йдеться Меморандум про пріоритети розвитку комунальної сфери м. Чернівці на 2018р. підписаний 22 лютого). Лише не треба було так багато підписів. Вистачило б два. Каспрука та Продана.
Мало того, що депутати підписують сумнівні Меморандуми, замість того, щоб голосувати за необхідні місту і чернівчанам рішення (закупівлю нових тролейбусів, наприклад), так вони ще й натякають міському голові Олексію Каспруку на відставку. Ставлять умови, шантажують через програму "Комфортне місто".
«Пообіцяйте, якщо програма не буде виконана хоча б на 50% до кінця року, ви підете у відставку», – звернувся до мера депутат від «Народного контролю» Михайло Яринич.
Проте у відповідь Олексій Каспрук назвав пропозицію депутата провокацією.
Тож чи сподіватись чернівчанам на перевибори? Чи є надія повернути ситуацію на користь громади?
- Не можу сказати однозначно, чи будуть вибори, чи ні. Те, що міська рада розписалася в своїй неспроможності, то це так, - вважає Вадим Пелех, журналіст, ведучий програми "Політика", директор телеканалу ТВА. - Раду, де в кожній фракції є тушки, яка ефективно голосує тільки при прийнятті земельних шкурників «Рідного міста» і тих, хто зумів «порішати», - треба розпускати. Але антимерська більшість зараз має своїх лобістів у Верховній Раді. Голова комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Сергій Власенко та заступник голови фракції БПП Оксана Продан переконують парламентарів, що у Чернівцях «все нормально», а існуючий конфлікт – локальний, між мером і секретарем. А точніше – між Проданом і Бурбаком. Але подібна постановка питання – умисне спрощення і свідома маніпуляція. Те що ми спостерігаємо – реванш профірташевських сил. Вони нарощують м’язи, перетворюючи мера на «англійську королеву». І чим швидше відбудеться перезавантаження, тим менше шкоди завдадуть ці сили Чернівцям.
Але Чернівцям за три роки вже завдано чимало шкоди. Відтягуються прийняття рішень, не вирішуються проблеми комунальних підприємств, а найбільше допікають проблеми з перевезеннями у місті. То навіщо ж нам такі депутати? Є над чим задуматись, чернівчани...
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:05
Вчора
13:13
Вчора
11:13
Вчора
09:37
Вчора
18:33
6 грудня
17:34
6 грудня
15:24
6 грудня
Спецтема
Оголошення
live comments feed...
Коментарі