11:14, 27 лютого 2018 р.
Румуни Буковини виступають за розвиток регіону та національної культури
У Чернівцях відбулися збори представників місцевих громадян румунської національності.
Промовці висловилися на підтримку своїх національних традицій і мови в умовах проживання в багатонаціональній державі Україна. Буковинські румуни хочуть, щоб їхні діти могли вивчати не тільки державну, а й їх рідну мову, а також пізнавали свої історичні та культурні традиції.
Іван Боднараш, голова обласного відділення партії зелених України, нагадав про те, що цей край ще в 4 столітті одночасно заселили румуни, українці та євреї.
«І з тих пір ці національності (так само, як і всі інші) дружно живуть на Буковині, створюють змішані сім'ї, так що у нас немає і не може бути міжнаціональної ворожнечі. А ось з Галичини до нас часом приїжджають окремі особистості зі своїми далекими нам ідеями, намагаються «подарувати» нам свого кумира Бандеру. Нам це ні до чого», - констатує Боднараш.
«Я румун, мій син вчиться в румуномовної школі, і буде знати рідну мову. Приїжджала до нас міністр освіти Лілія Гриневич, я їй задав більше десятка гострих питань з приводу шкільної освіти. Вона так і не змогла відповісти нічого по суті. Ось такі у нас міністри!», - розповідає голова конгресу румунів Буковини.
Водночас, політик підкреслює, що його офіс знаходиться в центрі міста, в оточенні багатьох інших фірм і організацій. І вранці сусіди його вітають румунською, а він їм з посмішкою відповідає українською.
«Все каламутні нюанси створюють політикани. Нам це ні до чого. Ми хочемо розвивати свій регіон. Виходимо на прямий зв'язок з європейцями. Бо там вже досить прохолодно нині ставляться до київської влади - досить згадати про порожній зал мюнхенської конференції, коли виступав президент Петро Порошенко. Європейці незадоволені нашою безперервною корупцією, нездатністю влади поліпшити життя простих людей», - пояснює свою позицію Боднараш.
«Ми хочемо у нас поліпшити життя не тільки румунів, але і всього населення. Наприклад, хлопці повернулися з АТО, держава їх просто кинула, а ми всіляко намагаємося допомогти їм вирішувати виникаючі проблеми. Також нас непокоїть екологія Буковини - адже щодня в Румунію йдуть 300 вагонів з лісом, Карпати вже лисі! І як громадянин і платник податків, і відповідно до Конституції України я маю повне право питати можновладців про ці неподобства і вимагати їх усунення», - резюмував Іван Боднараш.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:23
Вчора
14:01
Вчора
10:06
Вчора
17:05
7 грудня
15:13
7 грудня
13:13
7 грудня
11:13
7 грудня
ТОП новини
Спецтема
live comments feed...
Коментарі