15:32, 1 березня 2018 р.
У Чернівцях є перспективні фехтувальники, але їм бракує підтримки з боку влади та бізнесу
Раніше тут був зал для танців. Тепер тут вчать фехтуванню. Павла нещодавно повернулася з Миколаєва. Там взяла участь у Всеукраїнському турнірі. Фехтуванням дівчинка займається 4 роки. Каже, завдяки цьому виду спорту стала сильнішою.
Павла Злонікова, призерка Всеукраїнського турніру з фехтування: «Перше, це треба думати. Це не треба робити все наугад. Треба дуже все обдумати. Треба рапіру і маску. Ще куртку і захист»
Поки діти тренуються, форму їм видають. Коли ж їдуть на змагання – доводиться підключати батьків, розповідає Буковині тренер.
Андрій Поліщук, тренер з фехтування: «Звичайна маска, правда, це варіант made in Сhina. Вона коштує приблизно 1500 гривень. Професійна маска коштує приблизно 150-200 євро»
Костюм китайського виробництва – в середньому 2000 гривень. Ще стільки ж – захист для тіла. Плюс – рапіра для тренувань.
Андрій Поліщук, тренер з фехтування: «Вона коштує приблизно в тренувальному варіанті приблизно десь 800 гривень. Якщо ви хочете на змагання, то вам потрібна рапіра зі спеціальним клинком, спеціальна повинна бути приклейка. Така рапіра вам обійдеться у 1200 гривень. Якщо це спеціалізований клинок, то рапіра обійдеться у 8 тисяч гривень»
Усе разом – до 10-ти тисяч гривень. Але це все по мінімуму, каже тренер. Якщо ж їхати на змагання – то треба до 1,5 тисячі доларів. Мають бути якісніший костюм, додаткові рапіри та електрошнури. Тренування у цій секції – безкоштовні. Їх відвідує до 30-ти дітей. Займаються вони на старих манекенах та на одній електродоріжці. Її вмикають лише в неділю, у вівторок та четвер працюють без неї – аби зекономити на комунальних послугах.
Андрій Поліщук, тренер з фехтування: «Для того, щоб підготувати спортсменів, нам не потрібно більше 3-4 доріжок. Цього досить. Але, щоб приймати вже змагання, навіть рангу дитячої ліги, тобто серед дітей – необхідно 6 доріжок. То спортивна зала вже значно більша. Це приблизно квадратів 300».
Площа ж цього спортзалу – 100 квадратних метрів. Підтримки з боку влади чи бізнесу поки що нема, каже тренер. І пишається тим, що його вихованці стають призерами на турнірах.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:00
Вчора
14:42
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
10:45, 8 січня
78
10:39, 8 січня
10:45, 8 січня
75
10:21, 9 січня
32
10:31, 8 січня
live comments feed...
Коментарі