
19:28, 1 березня 2018 р.
В Чорториї на Буковині зимують більше сотні лебедів (фото)

У Чернівецькій області на озері у селі Чортория зимують приблизно 130 лебедів.
Нині саме час поїхати сюди за новими враженнями та гарними фото. Зараз птахи найбільше потребують допомоги та підгодовування туристів. Щойно морози спадуть – лебеді полетять з Буковини.
Знайти їх цього року можна не на "верхньому" озері, як зазвичай. Вони вперше відмовилися там зимувати і перейшли на озеро, що поруч.
Сільський голова пояснює, що, ймовірно, це через пташину хворобу, яка була минулого року.
– Не захотіли вони зимувати там, де була хвороба. Але зараз усе добре, нема небезпеки. Лебедів менше не стало, їх приблизно 120-130. Видно, що багато молодих птахів. На тому ставку окремо зимує тільки одна пара птахів. Інших можна побачити на крайньому озері. Воно також не замерзає повністю, там є теплі джерела, – розповідає сільський голова Брусниці, куди належить і Чортория, Іван ЗАГАРІЯ, пише molbuk.ua.
Для лебедів, які зараз зимують у Чорториї, потрібно два мішки зерна на день. Сільрада та обласний департамент екології виділили кошти і закупили зерно для їх підгодовування.
– У люті морози годуємо щодня, десь два мішки потрібно на день. Якщо тепліше – годуємо через день, бо тоді вони харчуються і тим, що знаходять у природі, –розповідає сільський голова.
Туристам радять годувати лебедівзерном, а не хлібом.
Відвідати лебедине озеро можна до ранньої весни. Місцеві кажуть, як тільки морози спадають – птахи розлітаються. Минулого року у цей час їх уже не було.
– Тоді не була така зима. Ні снігу, ні морозу, і вони у цей час уже відлетіли. Цього року вони ще будуть трохи, поки є морози. Зараз ідеальний час, щоб їх відвідати, бо зовсім скоро їх не буде. Та й взагалі невідомо, скільки ще часу вони зможуть тут у нас зимувати. Рівень води падає. Думаємо над вирішенням цієї проблеми, було би добре зробити озера глибшими. Тоді би ми втримали їх у себе на багато років, – додає Іван Загарія.
Їхати у напрямку Вашківців. Перед Вашківцями є вказівник, що ви проїжджаєте Чорториєю.
Якщо їдете маршруткою, уточніть у водія, і він зупинеться, де потрібно.
Якщо власним транспортом, то ваш орієнтирт – автозаправка та автобусна зупинка із вказівником. Біля зупинки є поворот праворуч із спуском у село. Дорогою нікуди не звертаєте і їдете до невеличкої церкви. Біля церкви повертаєте праворуч і їдете далі. Через хвилин 5 виїдете до поля. Попри нього прямуєте ліворуч, уздовж сільських хат. Озеро розміщене дещо віддалено, за селом, але їхати не далеко.
Якщо не впевнені куди їхати – запитайте у місцевих, вони підкажуть.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:00
Вчора
13:13
Вчора
12:56
Вчора
10:10
Вчора
08:47
Вчора
20:41
11 липня
19:55
11 липня
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
21:33, 3 липня
00:00, 17 березня
15:38, 1 липня
21:33, 3 липня
21:33, 3 липня
live comments feed...
Коментарі