• Головна
  • Інсультному центру у Чернівцях вкрай необхідний томограф
14:02, 5 березня 2018 р.

Інсультному центру у Чернівцях вкрай необхідний томограф

Інсультному центру у Чернівцях вкрай необхідний томограф

Наразі в Чернівецькій лікарні №3 працює приватний томограф, за обстеження на якому не кожен може заплатити.

Медики кажуть: для хворих з підозрою на інсульт комп`ютерна томографія вкрай важлива. Адже саме це обстеження дає можливість провести тромболізис, а отже – повністю одужати.

- Нам вкрай важливо якомога швидше вирішити питання безкоштовного обстеження чернівчан на комп`ютерному томографі. Дуже прикро, коли пацієнт потрапляє у «терапевтичне вікно», має шанси на повне одужання, проте… не має коштів, аби заплатити за нейровізуалізацію, - розповів асс Віктор Проц, головний лікар міської лікарні №3. - Проблема в тому, що комп`ютерний томограф, який працює в нашій лікарні, - приватний. Тому обстеження - платне. Вночі та у вихідні дні ціна сягає 1,5 тис. грн. На жаль, є випадки, коли родичі хворого не мають таких коштів, і просять чекати до ранку, коли ціна трохи нижча. У такому випадку, на жаль, ми втрачаємо дорогоцінний час і вже не можемо провести тромболізис.

Тромболізис – це методика розчинення тромбу, що сприяє відновленню у хворого нормального кровотоку при інсульті і до 30% підвищує його шанси вижити й уникнути інвалідності. Але чи можна проводити цю процедуру пацієнту, лікарі визначають за результатами комп`ютерного сканування.

- Наразі вже є розпорядження міського голови Чернівців Олексія Каспрука щодо вирішення цього питання. Розглядається 2 варіанти: перший – з міського бюджету оплачувати процедуру обстеження для мешканців міста, які перебувають на лікуванні в міській лікарні №3; другий – придбання комунального комп`ютерного томографа, - продовжує Віктор Проц. - Апарат, який зараз працює, - 16-зрізовий, не зовсім відповідає сучасним потребам. Нам потрібен 64-зрізовий комп`ютерний томограф, на якому ми зможемо не лише обстежувати головний мозок, а й судини серця. Таке обладнання вартує близько 30 млн. грн. Клопочемо про те, аби придбання такого томографу було включено в програму на 2019 рік.

#Чернівці #томограф #обстеження
Оголошення
live comments feed...