• Головна
  • Аби запрацював інсультний центр, довелося повністю змінювати структуру Чернівецької лікарні
14:32, 6 березня 2018 р.

Аби запрацював інсультний центр, довелося повністю змінювати структуру Чернівецької лікарні

Аби запрацював інсультний центр, довелося повністю змінювати структуру Чернівецької лікарні

Неврологічне відділення розділили на 30 ліжок неврології та окремий інсультний центр на 40 ліжок. В одне відділення довелося об’єднати ревматологію і кардіологію, в друге – пульмонологію, гастроентерологію й терапію. Таким чином, міський інсультний центр і неврологія розміщені в новому корпусі лікарні.

Окрім того, аби підвищити якість надання спеціалізованої медичної допомоги, забезпечили цілодобове обстеження: клініко-діагностична лабораторія, комп`ютерний томограф, пост лікарів-неврологів працює у режимі 24/7.

- Ще одна важлива умова – покращення перебування хворих у лікарні. Раніше в одній палаті знаходилися по 8-10 лежачих хворих, бо бракувало місця, а пацієнтів ставало все більше, - розповів асс Віктор Проц, головний лікар Чернівецької міської лікарні №3. - Завдяки тому, що ми зменшили кількість ліжок в інших відділеннях, інсультний центр зайняв 2 поверхи. Таким чином, нам вдалося зробити палати на 2-3 хворих. Також є палати покращеного перебування з власним санвузлом.

Аби забезпечити хворих медичною допомогою у так званий «зелений коридор», подбали також про зручний під`їзд «швидкої»: зробили критий пандус і автоматичні двері.

- У нас налагоджена співпраця між медиками інсультного центру та Центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, - каже Віталій Кісілюк, завідуючий міським інсультним центром. - Запровадили спеціальний корпоративний телефон, за яким бригада, яка везе хворого з підозрою на інсульт, зв`язується з черговим лікарем-неврологом, повідомляє, що пацієнт попадає у «терапевтичне вікно». Відповідно, на «швидку» у повному складі чекає мультидисциплінарна бригада центру. Таким чином, вдається не згаяти ні хвилини.

Пишаються медиком і обладнанням: пацієнти інсультного центру та реанімації тепер лежать на комфортних функціональних ліжках, а лікарі мають все необхідне для надання вчасної та якісної допомоги: апарати ШВЛ, концентратори кисню, дефібрилятори, монітори пацієнта тощо. 

- Завдяки народним депутатам від Чернівців, для нашого центру придбали 5 сучасних каталок. Одна із них – рентген-прозора, тому дозволяє транспортувати хворого на комп`ютерний томограф з підключенням систем життєспостереження і підтримання життєдіяльності організму, - говорить Віктор Проц. - Ще одній каталці в Чернівецькій області немає аналогів: це каталка для миття хворого. Розумію, що для Європи – це абсолютно звичайні речі, які існували 10- 20 років тому. Проте для нас це – справжнє винагорода. Бо ж елементарно: для того, аби перевезти 150-кілограмового хворого без свідомості на обстеження, збиралися медики ледь не всього відділення, аби перекласти його з ліжка заввишки 55 см на каталку, висотою 80 см. Нині ж, на щастя, маємо каталку з електроприводом, яку легко опускаємо до рівня ліжка. Комфортно хворому, легше лікарям.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернівці #медики #обладнання
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...