• Головна
  • Чернівчан закликають зробити щеплення від дифтерії
16:29, 7 березня 2018 р.

Чернівчан закликають зробити щеплення від дифтерії

Чернівчан закликають зробити щеплення від дифтерії

Вакцинація – єдиний спосіб захиститися від цієї інфекційної хвороби і попередити розвиток її небезпечних ускладнень. У міністерстві охорони здоров’я закликають українців активніше робити щеплення. 

Медичні працівники області мають можливість зробити щеплення від дифтерії у пункті вакцинації, який нині діє на базі консультативної поліклініки, чернівецької обласної клінічної лікарні. Світлана Коваленко завідувач пульмонологічним відділенням нині теж прийшла аби щепитись, каже востаннє робила це ще у школі.

Світлана Коваленко, завідувач пульмонологічного відділення ОКУ «Чернівецька обласна клінічна лікарня»: “Я вирішила не ризикувати своїм здоров’ям а провакцинуватись. Тому що ми пульмонологи знаходимось на першому рубежі з такими хворобами, як дифтерія та кір. Ніхто не застрахований, що не прийде до тебе пацієнт, у якого буде дифтерія. Він буде кашляти, буде боліти горло – він прийде до пульмонолога. Тому краще захиститись. Профілактика завжди краще, ніж потім лікування”.

Робити щеплення від дифтерії треба кожні 10 років. Перед самим вакцинуванням – обов’язковий огляд терапевта.

Наталія Зливко, лікар-імунолог ОКУ «Чернівецька обласна клінічна лікарня»: “Проводиться медичний огляд, вимірюється температура. Дивимось горлянку, чи немає почервонінь. Міряється артеріальний тиск і, якщо людина здорова – людина йде у кабінет щеплення. Після цього, 30 хвилин вона перебуває у нас у поліклініці, щоб попередити якісь ускладнення, побічні дії. 00.55

Пункт вакцинації тут відкрили ще в кінці січня, вакцину ж отримали тиждень тому. Так, наразі у кабінеті щеплення є  850 доз. За цей час вакцинувалося понад 170 медиків. Цей пункт розраховувався на працівників обласної клінічної лікарні. Втім зараз перелік людей, які можуть вакцинуватись на базі консультативної поліклініки розширився, пише Буковина

Людмила Ткачук, завідувач обласної консультативної поліклініки ОКУ «Чернівецька обласна клінічна лікарня»: “На сьогоднішній день, наказом департаменту, нам доручили вакцинувати також обласні лікувальні заклади, які зараз з нами узгоджують терміни і ми будемо їх вакцинувати. Також ми вже узгодили вакцинування обласної держадміністрації та Служби безпеки України”.

Безкоштовно вакцинуватися можна  і за місцем проживання у поліклініках міста.

#Чернівці #щеплення #дифтерія
Оголошення
live comments feed...