• Головна
  • У Чернівцях службу невідкладної медичної допомоги так і не створено
19:01, 7 березня 2018 р.

У Чернівцях службу невідкладної медичної допомоги так і не створено

У Чернівцях службу невідкладної медичної допомоги так і не створено

Із новою медичною реформою диспетчер швидкої має право відмовити вам у неекстрених випадках.  Про це повідомляє 24 канал.

Директор Чернівецького обласного Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Володимир Єленєв підтвердив інформацію, проте зауважив: поки що "швидка" обслуговує всі виклики.

- Закон України «Про екстрену медичну допомогу» визначає, що на екстрені виклики повинні виїжджати наші бригади, а неекстрені - служба невідкладної допомоги, - розповідає асс Володимир Єленєв. – Але наразі у Чернівцях службу невідкладної медичної допомоги так і не створено. Тому умовно «неекстрені» виклики у робочий час ми повинні передавати у поліклініки за місцем проживання. Протягом двох годин до такого пацієнта приходить дільничний лікар. 

Найчастіше непрофільними є виклики від хворих із серцево-судинними захворюваннями, онкопатологією, хронічними захворюваннями дихальної системи тощо.

- Якщо у дитини температура вища 39 градусів і запаморочення, або у хворого серцевий напад, - це виклик екстрений і до такого пацієнта бригада повинна виїхати, - зазначає Володимир Єленєв. - Водночас, на температуру у дитини в 38 градусів, повинен приходити на виклик педіатр.

Поки в Чернівцях не створена служба невідкладної допомоги, бригади екстреної медичної допомоги як їздили на непрофільні виклики, так і їздитимуть далі.

- Ми розуміємо ситуацію, що зараз склалася у медицині: реформа швидкої допомоги, договори з сімейними лікарями, відміна викликів лікаря додому - все це викликає в населення чимало питань, - продовжує Володимир Єленєв. - Тому, аби уникнути труднощів у наданні медичної допомоги жителям Чернівецької області, і до створення реально працюючої служби невідкладної допомоги, Центр екстреної медичної допомоги продовжуватиме працювати у тому ж режимі, що й раніше. 

#Буковина #швидка #виклики
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...