• Головна
  • У «Програмі «Доступні ліки» поповнили список безкоштовних медпрепаратів
20:00, 7 березня 2018 р.
Надійне джерело

У «Програмі «Доступні ліки» поповнили список безкоштовних медпрепаратів

У «Програмі «Доступні ліки» поповнили список безкоштовних медпрепаратів

Вчора, 6-го березня відбулася селекторна нарада з керівниками виконавчої влади в регіонах і Віце-прем’єр-міністром України Павло Розенко . 

На ній було обговорено два актуальних питання, які стосуються діяльності Уряду та роботи системи охорони здоров’я, зокрема, стан забезпечення реалізації Урядової програми «Доступні ліки», а також напрями вдосконалення та проведення вакцинопрофілактики в Україні.

Як відзначив Павло Розенко, у квітні 2017 року було започатковано систему реімбурсації вартості лікарський засобів для лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету ІІ типу та бронхіальної астми. Наразі спостерігається позитивна динаміка у роботі програми, зокрема вона розширює свою діяльність, до участі долучаються нові аптечні заклади, зростає перелік ліків, які населення може отримати з доплатою чи безкоштовно.

«Програма «Доступні ліки» стартувала з 157 медичних препаратів, вартість яких підлягала відшкодуванню. Наразі ця кількість складає 239 препаратів. 47 з них є абсолютно безкоштовними для населення. Розширення переліку ліків дозволило збільшити кількість безкоштовних медпрепаратів удвічі. У програмі представлені препарати 48 виробників, де тільки 18 українські, а решта – іноземні. Уряд ставить завдання наявності у цій програмі медпрепаратів, які дають реальний ефект у лікуванні», - каже Віце-прем’єр-міністр.

Також Павло Розенко поінформував, що зараз у програмі задіяні 7 тисяч аптечних закладів по всій Україні. Щомісяця здійснюється відшкодування коштів із 2 мільйонів рецептів.

У ході наради зазначено, що в повному обсязі відшкодовуються ті кошти, які необхідні для розрахунків з аптечними закладами для ефективної реалізації програми «Доступні ліки». Жодних затримок із розрахунків з аптеками у нас немає і не буде. Всі необхідні кошти, а це біля 1 млрд.грн., на виконання цієї програми у Державному бюджеті Урядом забезпечені.

Водночас, Павло Розенко на селекторній нараді доручив органам місцевої влади розробити механізми збільшення доступності Урядової програми «Доступні ліки» у найвіддаленіших населених пунктах.

«Дуже важливо довести програму «Доступні ліки» до кожного села, до кожного найвіддаленішого населеного пункту, до кожного нашого громадянина, - сказав він. - Там, де відсутні аптечні заклади,необхідно активніше залучати до цієї роботи фельдшерів, ФАПи можуть укладати угоди з аптеками, які беруть участь у програмі, отримувати ліки у них та реалізовувати у своїх селах. Також місцеві органи влади повинні продумати і запропонувати механізми мотивації фельдшерів для залучення їх до цієї роботи, - зауважив Віце-прем’єр-міністр.- Ми готові оперативно змінювати постанови Уряду для того, щоб покращувати програму. І громадяни, котрі мешкають у сільській місцевості, повинні мати абсолютно такий самий доступ до доступних ліків, як і міське населення».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ліки #нарада #список
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...