• Головна
  • На Буковині виявили помешкання, які звели ще задовго до єгипетських пірамід
09:00, 10 березня 2018 р.

На Буковині виявили помешкання, які звели ще задовго до єгипетських пірамід

На Буковині виявили помешкання, які звели ще задовго до єгипетських пірамід

Українські та німецькі вчені, які нині досліджують поселення припускають, що йому щонайменше 5000 років.

У Шипинцях дослідники знайшли перші поселення. На глибині півтора метра виявили рештки будівель, яким щонайменше п’ять тисяч років. Проте, скільки людей тут проживало науковці достеменно не знають.

«Будинки, які ми знайшли, що нас здивувало, що вони обгорілі.Там величезна кількість матеріалу, Не тільки щоденний посуд, а ще елементи культури: це різні фігурки та витвори мистецтва», - каже професор університету міста Нюрнберг Карстен Мішка у сюжеті ТРК "Буковина". 

Унікальність в тому, кажуть вчені, що в Шипинцях рештки трипільської культури знайшли швидше, аніж на Київщині.

«Шипинці дуже відоме поселення, ще з 19 сторіччя. Колись воно називалося Буковинська Троя. Спочатку знайшов, як це часто буває місцевий житель, який проводив розкопки і знайшов дуже красиві глечики», - зазначає завідувач відділення археології національного заповідника "Давній Галич" Тарас Ткачук. 

Прадавнє поселення в цьому селі вперше виявив Василь Арійчук. Жителька села пані Орися показує фотографію свого родича, яка зберігалася у неї вдома. Жінка стверджує – це саме він.

Про те, що це поселення має велике історичне значення стверджують й історики.

«Важливість для світової історії колосальна, тобто наша територія Шипинецька стає на одному рівні з культурами Єгипту чи то Шумерів, тобто великі гігантські поселення, які існували на той час», - каже історик Андрій Гев'юк.

Вчені поки продовжують вивчати особливості тамтешнього поселення. Проте кажуть, більше інформації зможуть отримати тільки після археологічних розкопок, які запланували у Шипинцях на майбутнє.

#помешкання #історики
Оголошення
live comments feed...