• Головна
  • Буковинець 25 років виготовляє скрипки
10:02, 14 березня 2018 р.

Буковинець 25 років виготовляє скрипки

Буковинець 25 років виготовляє скрипки

За цей час він зробив 180 інструментів. Цьому ремеслу навчався самотужки.

Володимир Соложук, майстер: “Робота над скрипкою починається з кусків дерева, які склеюються з двох половинок. Потім підганяється по-формі. Приклеюються клоци, обмальовується все. Потім по ці формі вигинаються форми”.

Володимир Соложук зацікавився скрипками у 9 класі, переглянувши фільм про скрипкового майстра. За його словами,тоді і не мріяв, що у майбутньому займатиметься цією справою. У 90-х роках Володимир влаштувався на роботу в Чернівецький органний зал –  налаштовувати музичні інструменти. Тоді ж почав вчитися майструвати скрипки.

Володимир Соложук, майстер: “Я розібрав одну фабричну скрипку. По образу її почав робити свій інструмент”.

Зробивши 15 скрипку – поїхав навчатися до майстра Олександра Крилова, який тоді мешкав в Італії.

Володимир Соложук, майстер: “Ті знання, які я отримав там від нього – це складало мабуть 95% від того, що я знав. Закони фізики не скасовані. Звукові хвилі розповсюджуються по поверхні провідника. І він навчив робити мене правильно цю поверхню”.

Володимир розповідає, у 1997 році в італійському місті Кремона брав  участь у конкурсі скрипкових майстрів імені Страдіварі. За звучанням його скрипка посіла сьоме місце з понад 400 інструментів. Майстер каже, тепер його скрипки звучать у багатьох країнах Європи.

Володимир Соложук, майстер: “Перша скрипка симфонічного оркестру в Португалії, звучить в квартеті «Прометей» та  в квартеті «Шимановського», а ще в«Грузинському» квартеті”. 

На кожній скрипці Володимир Соложук викарбовує своє ім’я, рік виготовлення та місто Чернівці. За словами майстра – замовники знаходять його вже самі. Нині нам показує готову скрипку, яку замовили з Польщі. Працював над нею понад 2 місяці, повідомляє Буковина

Володимир Соложук, майстер: “Сьогодні я поставив струни. Можемо почути перші струни. До нього треба зробити ще підборіддя. Інструмент має ще деякий час вистояти під струнами і може йти до рук музиканта”.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Буковина #скрипка #виготовлення
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...