• Головна
  • Під час моніторингу рекламоносіїв на Буковині виявлено 81 порушення законодавства про рекламу
20:00, 14 березня 2018 р.
Надійне джерело

Під час моніторингу рекламоносіїв на Буковині виявлено 81 порушення законодавства про рекламу

Під час моніторингу рекламоносіїв на Буковині виявлено 81 порушення законодавства про рекламу

Протягом 2017 року відділом контролю у сфері торгівлі , робіт та послуг Держпродспоживслужби в Чернівецькій області здійснено 68 перевірок суб’єктів господарювання щодо дотримання вимог законодавства про захист прав споживачів (54 планових та 14 позапланових), з яких у 54 виявлено порушення.

Серед своїх основних пріоритетів у роботі, Управління виокремлено два сектора – сектор контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю та сектор метрологічного нагляду.

Щодо дотримання вимог законодавства про рекламу Управлінням протягом 2017 року досліджено 631 рекламоносій, в тому числі: у сфері зовнішньої реклами – 436, у сфері внутрішньої реклами – 35, на телебаченні та радіо – 25, в друкованих ЗМІ – 97, на транспорті – 38.

Під час моніторингу рекламоносіїв виявлено 81 порушення законодавства про рекламу (у сфері зовнішньої реклами – 71, в друкованих ЗМІ – 2, реклама на транспорті – 8), в тому числі по окремих видах продукції: реклама лікарських засобів – 32, реклама тютюнових виробів та алкогольних напоїв – 5, реклама зброї – 1.

Типовими порушеннями, які встановлені в ході здійснення контролю, є наступні:

– відсутність обов’язкового текстового попередження «Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я»;

– розміщення зображення особи, зовнішній вигляд якої імітує зовнішній вигляд лікаря;

– відсутність дати початку та закінчення знижки цін (акції);

– розміщення державних символів України та інших держав (що заборонено);- розміщення рекламу, яка не забезпечує безперешкодний огляд з салону тролейбусів;- розміщення зовнішньої реклами без дозволу органів місцевого самоврядування. За встановлені порушення суб’єктам господарювання надано 61 припис про усунення порушень законодавства про рекламу та накладено 23,8 тис.грн., штрафних санкцій, з яких 13,8 тис.грн. вже сплачено.

#реклама #перевірка
Оголошення
live comments feed...