• Головна
  • Як у Чернівцях реабілітують після інсульту?
14:27, 15 березня 2018 р.

Як у Чернівцях реабілітують після інсульту?

Як у Чернівцях реабілітують після інсульту?

У Чернівецькому міському інсультному центрі впровадили реабілітацію пацієнтів з інсультом.

У центрі власними силами створили невелику реабілітаційну кімнату, в якій навіть вдалося встановити навчальну кухню. Лікарі кажуть: зіштовхнулися з тим, що жінки просять допомогти їм бодай самих себе обходити. Тож допомагають їм опанувати елементарні навички: відкрити кран, користуватися ножем, тримати ложку тощо.     

- Минулого року ми перемогли в міській програмі «Бюджет ініціатив чернівчан» і за 300 тис. грн.  в квітні придбаємо вертикалізатор. Він дасть нам можливість ранньої постановки хворих у вертикальне положення, - розповів АСС Віктор Проц, головний лікар Чернівецької міської лікарні №3. - Окрім цього, є потреба в ортопедичних приладах для розробки суглобів, системі локомоторної терапії. 

Медики кажуть: на жаль, в Україні не готують фахівців-реабілітологів, кінезотерапевтів, ерготерапевтів. Тому, аби все-таки проводити реабілітацію і мати власних кадрів, міська лікарня №3 підписала договір з Чернівецьким національним університетом ім. Ю.Федьковича про те, щоби студенти факультету фізичної культури та здоров`я людини проходили практику в інсультному центрі за фахом фізичної реабілітації.

- Сподіваємося, такий пілотний проект стане стартом для підготовки кваліфікованих кадрів, - додає Віктор Проц.

#Чернівці #інсульт #реабілітація
Оголошення
live comments feed...