• Головна
  • Буковинці потерпають від діяльності свиноферми
09:31, 16 березня 2018 р.

Буковинці потерпають від діяльності свиноферми

Буковинці потерпають від діяльності свиноферми

Кажуть, десять років тому поблизу їх дворів місцевий житель почав розводити тварин. Після чого життя поряд із таким господарством стало нестерпним.

Мирослав Солонар, журналіст: «Це свиноферма місцевого жителя, на якого скаржаться сусіди. Нині тут стоїть жахливий сморід, а купи гною, що накопичуються довкола свиноферми стікають прямісінько в річку. А це забруднює і воду і ґрунт».

Юрій каже, незаконна свиноферма розташована майже під його вікнами.  За підрахунками чоловіка, на її території до тридцяти свиней.

Юрій Оначук, житель Вашківців: «Цей запах, просто неможливо дихати, а потім ще ці викиди із свиноферми. Ви розумієте, це ж усе бродить і забруднює навколишнє середовище».

Власник господарства не є підприємцем, податки не сплачує, тому відповідно до чинного законодавства мав би тримати не більше 15 свиней. Та він ігнорує зауваження сусідів і продовжує займатися бізнесом. Ілля бідкається, через сморід не може навіть кватирку прочинити.

Ілля Савчук, житель Вашківців: «У нас тут раніше діти гралися, було класно і прибрано, а зараз це наче смітник. Це неприпустимо».

Люди стверджують, причина смороду – порушення на незаконній свинофермі санітарних умов. Зверталися вони до місцевої влади та ветеринарної служби, аби ті вгамували діяльність чоловіка. Однак, він вдавався до хитрощів.

Юрій Оначук, житель Вашківців: «Коли мала бути ця комісія, він був попереджений заздалегідь, і вночі вивозив свиней. Адже ми чули крики, і тоді зрозуміли, що коїться».

І так уже три роки до чоловіка навідуються інспектори і ніяких проблем не бачать. Приїжджає на господарство щодня і розпочинає його зі сварки із своїми сусідами. А коли побачив нашу знімальну групу запанікував.

– У Вас а є дозвіл на зйомку? Виключи камеру.

Не на камеру чоловік зізнався, через діяльність свиноферми уже не раз сплачував штрафи за забруднення грунту. Думає, про перенесення господарства. У Вашківецькій міськраді кажуть, у нього на це є місяць.    

Андрій Приймак, заступник голови Вашківецької ОТГ: «Заборонити утримувати у господарстві цих свиней, а ні то вивезти. На усе це має місяць. Бо далі, почнемо суворіші міри приймати».

Якщо власник незаконної свиноферми цього не зробить, йому загрожує штраф. Та він до цього не дослухається, впевнені люди, тому готові йти до суду.

#Буковина #свиноферма
Оголошення
live comments feed...