• Головна
  • Аферисти, прикриваючись іменем благодійного фонду з Чернівців, збирали гроші для нібито хворих дітей на Запоріжжі (Відео)
12:00, 16 березня 2018 р.
Надійне джерело

Аферисти, прикриваючись іменем благодійного фонду з Чернівців, збирали гроші для нібито хворих дітей на Запоріжжі (Відео)

Аферисти, прикриваючись іменем благодійного фонду з Чернівців, збирали гроші для нібито хворих дітей на Запоріжжі (Відео)

На Запоріжжі шахраї розгорнули цілий бізнес на людському горі. Там псевдоволонтери у райцентрах і селищах збирають гроші нібито для порятунку дітей, однак насправді кошти до хворих малюків не потрапляють, ідеться в сюжеті ТСН.

У Дніпрорудному впіймали жінку, яка збирала гроші біля супермаркету – як з’ясувалося, фото дитини чуже, а кошти аферистка використовувала на свій розсуд. Активісти підрахували, що фальшиві доброчинці можуть зібрати до 2 тисяч гривень на день, тому взялися досліджувати такий аморальний бізнес. У Василівці знайшли цеберка з дірочками для купюр, у котрі напис заохочував кидати гроші на операцію для хворої дитини. Подібні банки в крамницях з’явилися в інших районах. Щоб дізнатися подробиці, люди зателефонували керівникам фонду, чиї контакти були вказані, але підозри лише посилились. "Я запитала, хто цей хлопчик: можете сказати прізвище? З якою хворобою дитина бореться? Кому можна кошти ці надіслати? Вона сказала: я на ваші питання відповідати не буду, всі питання задавайте по сайту – і все, і виключилась", - розповіла жителька Дніпрорудного Таісія Пасько. "Сам фонд знаходиться у Чернівцях, за тисячу кілометрів від нас. Номер телефону вказано київський, а ми знаходимося в Запорізькій області", - дивується житель Василівки Олег Попов. 

Двері фонду у Чернівцях зачинені, телефоном його представники запевнили, що діти, яким збирають допомогу, реальні, вся інформація є на інтернет-сторінці, а  що у скриньок дещо незвичний вигляд – несуттєво. "Якщо комусь не подобається цей бокс, ми будемо вдячні отримати на баланс організації акрилові гарні бокси. Вони коштують 500 гривень", - пояснила керівник фонду Олена Марченко. 

Натомість юристи твердять, що пильність громадян цілком виправдана, адже за такої схеми відслідкувати, чи дійдуть гроші до адресата, та скільки, майже неможливо, а щоб викрити шахраїв потрібно чимало ресурсів. "Присвоєння коштів шляхом обману чи зловживання довіру – склад злочину можна реально довести тільки шляхом якоїсь негласної оперативної роботи, коли прослуховування, відслідковування", - пояснив Денис Штабовенко. 

Василівські активісти викликали поліцію, правоохоронці опитали свідків, всі скриньки обіцяють вилучити, а отриману від людей інформацію перевірити. 

#аферисти #благодійність #пожертви
Оголошення
live comments feed...