• Головна
  • У Чернівецькому національному університеті відбулися VI Главківські читання
13:04, 17 березня 2018 р.
Надійне джерело

У Чернівецькому національному університеті відбулися VI Главківські читання

У Чернівецькому національному університеті відбулися VI Главківські читання

15 березня у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича відбулись VІ Главківські читання, присвячені 110-їй річниці з дня смерті Йозефа Главки.

Ім’я Йозефа Главки асоціюють із рукотворними шедеврами людського духу, втіленими в архітектурі. Найкращим його витвором вважається ансамбль Резиденції митрополитів Буковини і Далмації у Чернівцях, нині – Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича. Аби розробити будівлю, яка повністю відтворить дух краю з усім його колоритом, Йозеф Главка детально вивчав буковинські звичаї та традиції, народні орнаменти, духовний світогляд місцевих жителів. Результат перевершив сам себе – ошатна Резиденція прикрасила буковинську столицю настільки, що стала її серцем. У 2011 роціархітектурний ансамбль «Резиденція митрополитів Буковини і Далмації» включено до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Традиційні Главківські читання, започатковані в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича ще у 2008 році, зібрали цьогоріч в Блакитній залі науковців, архітекторів, співробітників музеїв та бібліотек, студентів та просто зацікавлених чернівчан, інформують у ЧНУ.

«2018 рік визнаний в Україні роком збереження культурної спадщини», - нагадав присутнім перший проректор університету Роман Петришин, та зауважив, що Главківські читання, як і ще три запланованих університетом заходи внесені до переліку офіційних заходів, затверджених Національною комісією України у справах ЮНЕСКО.

Під час зустрічі учасники круглого столу говорили про життя та архітектурну спадщину Йозефа Главки; ділились своїми дослідженнями невідомих фактів з історії Резиденції митрополитів Буковини і Далмації; розмірковували над проектами відновлення втрачених елементів будівлі; згадували іменитих архітекторів з Чернівців.

Цікаву доповідь про художній образ Чернівців крізь призму образотворчого мистецтва підготував почесний консул Австрії у Чернівцях Сергій Осачук. На полотнах більш, як 120 художників, які одне за одним демонстрували на екрані, можна було простежити історію становлення та розвитку міста Чернівці. І практично жоден з згадуваних митців не оминув у своїй творчості і будівлю теперішнього університету.

«Чернівецький університет серед лідерів університетів України, він відомий в Європі та світі, тому бути студентом цього вишу це честь», - додав до свого виступу Сергій Осачук, який, доречі, теж є випускником ЧНУ.

До питання присутності пам’яток минулого у сучасному міському середовищі звернулась доцент кафедри історії України Світлана Герегова; п ро професійне зростання Йозефа Главки розповіла присутнім доктор архітектури Ірина Коротун; відношення відомого архітектора до Наукової бібліотеки університету досліджував її директор Михайло Зушман.

Головний організатор заходу, проректор Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича Тамара Марусик, під час зустрічі процитувала Йозефа Главку: «Бережіть почуття прекрасного, допомагайте один одному, живіть дружною сім'єю. Майте свою власну думку, але поважайте думки інших. Будьте чесними і великодушними, творцями, а не руйнівниками». Саме такі слова заповідав діяч і сучасникам, і прийдешнім поколінням.

#читання #ЙосифГлавка
Оголошення
live comments feed...