• Головна
  • У Чернівцях аптеки доступні для людей з інвалідністю?
12:28, 20 березня 2018 р.

У Чернівцях аптеки доступні для людей з інвалідністю?

У Чернівцях аптеки доступні для людей з інвалідністю?

Представники громадськості звернули увагу владників на відсутність пандусу у одному з фармацевтичних закладів, у самому центрі міста. Аби вирішити це питання зібралась позапланова виїзна комісія комітету доступності Чернівецької міської ради. 

Ця аптека, на вулиці Головній поблизу Центральної, площі має відкритись для відвідувачів у найближчі дні. Чому біля аптеки немає пандусу? Із таким питанням сюди прийшли громадські активісти. Оксана Драчковська – мати хлопчика, який пересувається на візку та член комітету із доступності Чернівців – каже, згідно із законодавством, аби отримати ліцензію на діяльність, аптека повинна забезпечити доступність для маломобільних верств населення.

Оксана Драчковська, член комітету доступності Чернівецької міської ради: “До аптек взагалі великі питання. Наприклад, ось на цій ділянці Головної вулиці немає жодної доступної аптеки. Взагалі в нас в центрі міста немає жодної доступної аптеки. Навіть ті, що знаходяться на першому поверсі ті, що не мають сходів – все одно не є доступними. Тому що там є перешкоди: високі пороги, якісь рамки, двері, які відкриваються у різні боки, і так далі”.

Представник аптеки запевняє, облаштувати пандус вони не відмовляються і навіть хочуть, втім запрошений ними експерт із Івано-Франківська надав висновок, що встановлення біля цієї аптеки пандусу є неможливим, пише Буковина

Оксана Денега, менеджер з розвитку фармацевтичної компанії «ЗДОРОВА РОДИНА»: “Чому пандус ми не встановлювали, оскільки це є буферна зона ЮНЕСКО і будинок є архітектурною пам’яткою. Ми, на даний момент, встановили кнопку виклику. Відіслали запит у міську раду, чи ми можемо встановити тут пандус, на даний момент відповіді не отримали. Можливо що лист не дійшов”. 

Головний спеціаліст департаменту ЖКГ Василь Мартинюк каже – на звернення аптеки вже реагували, тоді ж рекомендували до відкриття встановити пандус. Нині, побачивши, що вимоги не виконані, повторно зібрали виїзне засідання комітету доступності.

Артем Жук, заступник голови комітету з доступності Чернівецької міської ради: “Виникла така суперечлива ситуація, як і з іншими аптеками. Для того, щоб отримати дозвіл на роботу, ліцензійні умови для аптеки, їм потрібно забезпечити доступність. Виходить так, що експерти з інших міст надають висновки про те, що забезпечити доступність неможливо. Є великий сумнів, що вони навіть виїжджають на місце. Тобто аптеці простіше не забезпечити доступність і просто встановити кнопку, аніж отримати дозволи на встановлення пандусу”.

Комітет вирішив дати час аптеці, аби та виконала умови ліцензії, і зробила вхід доступним.

Василь Мартинюк, головний спеціаліст департаменту ЖКГ Чернівецької міської ради: “Зараз комітет доступності нарадою постановили, що ми даємо їм термін до 1 травня, аби вони встановили пандус”.

Якщо ж біля аптеки так і не встановлять пандус до 1 травня, її позбавлять ліцензії.

#Чернівці #аптеки #інваліди
Оголошення
live comments feed...