• Головна
  • Коли планують завершити реконструкцію басейну у чернівецькій школі №27?
11:47, 20 березня 2018 р.

Коли планують завершити реконструкцію басейну у чернівецькій школі №27?

Коли планують завершити реконструкцію басейну у чернівецькій школі №27?

Уже незабаром у Чернівецькій школі №27 мали розпочатися роботи з реконструкції басейну. Проте несподівано тендер на визначення підрядника, який виконуватиме ці роботи, відмінили.

То все-таки буде чи ні ще один басейн у нашому місті і чому тендерні процедури призупинені, журналістам асс пояснив Володимир Середюк, заступник міського голови Чернівців. 

- Департаментом містобудування було оголошено тендер на реконструкцію чаші та будівлі басейну школи №27. Окрім цього, школа №27 входить в проект «Енергоефективність в будівлях бюджетної сфери в місті Чернівцях» NEFCO, тож там заплановані заходи в частині енергоефективності. Відповідно, було оголошено тендер, - розповідає Володимир Середюк. - Однак близько трьох тижнів тому консультанти, які супроводжують проект  NEFCO,  запропонували нам замінити теплові насоси для підготовки гарячої води і опалення   на геліосистему, тобто - сонячні батареї.

- Це економічно вигідніше для міста?

- Так, оскільки в цьому випадку з квітня по жовтень для нагрівання води не буде використовуватися жодного кіловата електроенергії. Вода у басейні нагріватиметься виключно за рахунок енергії сонця. В опалювальний період – від жовтня до квітня – воду потрібно буде догрівати, але це значно дешевше, оскільки температура на подачі буде вищою ніж в системі водопостачання. При цьому опалення забезпечуватиме КП «Чернівцітеплокомуненерго»

- Отже басейн потрібний, чому ж призупинили його реконструкцію?

- Усі запропоновані зміни в частині енергоефективності потребують змін у конструкцію будівлі. Це тягне за собою зміни до проектно-кошторисної документації. Звичайно, ми могли  продовжувати далі процедуру закупівлі та підписання контракту, наперед розуміючи, що до цього проекту будуть вноситися суттєві зміни. Але в такому випадку ми б повели себе не чесно по відношенню до підрядника, який виграє тендер на одні роботи і суми, а робити доведеться зовсім інше. Тому було прийнято важке та непопулярне рішення – зняти даний об`єкт з тендеру для того, аби внести відповідні зміни в проектно-кошторисну документацію, ще раз пройти експертизу і виставити вже оновлений проект повторно на тендер. 

- Але ж у документах зазначено, що у реконструкції басейну «відпала необхідність»…

- У Законі «Про публічні закупівлі», яким ми керуємось у своїй роботі, є вичерпний перелік причин, з яких може бути відмінений тендер. Серед них - виявлені порушення тендерної документації, оскарження в антимонопольному комітеті і ряд інших, які нам не підходять для того, щоби прийняти відповідне рішення на тендерному комітеті. Тому є лише одна причина – «відпала необхідність», яка може бути застосована в даному випадку. Варто розуміти, що це виключно рішення згідно Закону «Про публічні закупівлі», а не стосовно нашої потреби. Тобто ми знімаємо проект для внесення змін до проектно-кошторисної документації у зв`язку із заміною технічних рішень, з подальшою експертизою і виставленням на конкурс. Басейн однозначно буде збудований.

- Володимире Богдановичу, то коли чернівчани зможуть плавати у новому басейні?

- Згідно попереднього проекту, роботи з реконструкції басейну мають бути завершені до грудня 2019 року. Ті зміни, які будуть внесені в проект, на мою думку, суттєво не вплинуть на визначений термін реалізації проекту. 

 Людмила Сідлецька, голова відокремленого підрозділу Федерації плавання України:

Басейн у Чернівецькій школі №27 має бути комунальним і конкурентним. У проекті зазначено, що він матиме 25 метрів довжини, 4 доріжки, до того ж все буде обладнано таким чином, щоб люди з обмеженими можливостями могли безперешкодно плавати. У цьому басейні зможуть займатися школярі, люди з обмеженими можливостями, спортсмени.     

В ідеалі Чернівцям потрібно 4-5 басейнів. Але, звісно, на це потрібні кошти. Тому наразі з нетерпінням очікуємо відкриття басейну у школі №27. 

#Чернівці #реконструкція #басейн #школа
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...