• Головна
  • Чернівчани обурюються: за користування ліфтами платять, а вони постійно ламаються
12:15, 23 березня 2018 р.

Чернівчани обурюються: за користування ліфтами платять, а вони постійно ламаються

Чернівчани обурюються: за користування ліфтами платять, а вони постійно ламаються

Комунальники пояснюють – термін експлутації підйомників закінчився, тому потрібен ремонт, або ж повна їхня заміна. Проте зробити це не сила – грошей бракує. Чернівчани ж обурюються, за користування ліфтами платять, а вони постійно ламаються.

Віталій 10 років живе в будинку №12 на вулиці Героїв Крут.  За цей час чотири рази застрягав у ліфті. Востаннє – увечері напередодні Нового року.

Віталій, чернівчанин: “Він застрягає, бо його вже давно не міняли. Ліфт уже в  критичному стані. Ремонтують тільки, щоб їздив уверх та вниз. Бачите, він обшарпаний, битий, обмальований”.

Олександр проживає у цьому будинку на дев’ятому поверсі, тому їздить ліфтом, проте його станом не задоволений.

Олександр, чернівчанин: “І обписаний, і обідраний, і поламаний, подивіться ще раз на нього. Жахливі стіни”.

Дмитро Заня, журналіст Буковини: “Вже близько місяця, жителі будинку №15, що на вулиці Воробкевича не мають можливості користуватися ліфтом. Через те, що невідомі викрали з нього запчастини”.

Пані Галина мешкає у цьому будинку на сьомому поверсі. За її словами, на вулицю виходить не часто, бо спускатися та підійматися сходами самотужки – не сила.

Галина, чернівчанка: “15 хвилин потрібно, поки  я піднімаюся. Я ще воду несу. Декілька раз потрібно вийти, тож задихаюсь, а ще проблеми з тиском”.

У Департаменті ЖКГ кажуть, ліфти, з яких викрали запчастини, відремонтують до кінця березня. І додають, на балансі міської ради знаходиться 347 підйомників, 95 % з них – зношені. Замінити нічим, бо грошей немає.

Григорій Кошара, начальник виробничо-технічного відділу управління житлового господарства департаменту ЖКГ міської ради: “Тарифи на обслуговування та утримання ліфтів не піднімався на протязі 10 років. Сьогодні критичний стан підприємства КП ЧЕРНІВЦІМІСЬКЛІФТ немає оборотних коштів, відсутність коштів для придбання аварійних запасів тих деталей, щоб замінити щось”.

Цьогоріч старі ліфти  на нові не замінюватимуть, а лише відремонтують, кажуть комунальники.

Григорій Кошара, начальник виробничо-технічного відділу управління житлового господарства департаменту ЖКГ міської ради:: “Щоб замінити за 700 тис гривень один ліфт, краще зробити для 5 ліфтів капітальний ремонт і продовжити їм життя на 5 років. Ми ще будемо звертатися до мешканців за аби разом долучилися до заміни”.

Сьогодні чернівецька сім’я сплачує за користування ліфтом за формулою – 30 копійок за квадратний метр квартири, тобто, якщо ваше помешкання має площу 50 квадратних метрів, за підйомник ви платитимете приблизно 15 гривень на місяць. У Департаменті ЖКГ кажуть, це економічно невигідний тариф і пропонують його збільшити до 83 копійок. Підняття тарифу розглядатиме виконавчий комітет міської ради вже 27 березня.

#Чернівці #ліфт
Оголошення
live comments feed...