• Головна
  • Скільки зайвої ваги в кишенях доведеться носити буковинцям після того, як грошові купюри замінять монетами?
14:00, 23 березня 2018 р.

Скільки зайвої ваги в кишенях доведеться носити буковинцям після того, як грошові купюри замінять монетами?

Скільки зайвої ваги в кишенях доведеться носити буковинцям після того, як грошові купюри замінять монетами?

З 27 квітня Нацбанк випустить в обіг монети номіналом 1 і 2 гривні, а вже з наступного року монети в 5 і 10 гривень почнуть потроху замінювати купюри відповідних номіналів. 

Скільки всього купюр в обороті

За даними НБУ, зараз тільки одногривневих купюр знаходиться в обороті понад півмільярда. А термін життя дрібної купюри складає близько одного року. Виходить, що вже через рік після введення в Україні монет номіналом одна і дві гривні, майже всі купюри таких номіналів прийдуть в непридатність і будуть замінені монетами.

Зараз на кожного з нас припадає близько 20 купюр номіналом 1 і 2 гривні. Через рік - півтора, це будуть вже монети. Все однієї купюри - близько грама, а монети важать від 3,3 до 4 грамів. Тобто, носити доведеться більший куди більшу вагу, пише business.ua.

У кафе чи автоматі

Найчастіше ми витрачаємо дрібні гроші в кавових автоматах, транспорті і невеликих магазинах, купуючи дріб'язок, типу хліба, води або молока. Зараз ми віддаємо не більше ніж 10 грамів купюр касиру. Скільки ж тепер дрібних грошей доведеться тягати в кишенях?

Якщо ви середньостатистична людина і у вас в кишені 13 купюр по гривні і 6 купюр по дві гривні, то їх аналог в монетах буде важити 67 грамів. Здавалося б трохи, по суті це вага шоколадного батончика, який вам доведеться весь час носить із собою.

Для того, щоб купити літр молока (близько 20 грн) дрібницею доведеться викласти монети вагою від 40 до 66 грамів в залежності від номіналу. На чашку кави в кафе (30 грн) - знадобиться від 99 до 60 грамів дрібниці.

Правда, після введення п'яти і десяти гривневих монет можлива вага дрібниці в кишенях може зменшитися в кілька разів.

Розміняти гроші тепер не так легко

Тепер уявіть, що ви сідаєте в маршрутку і даєте водію купюру в 100 грн при ціні проїзду 6 гривень. А у водія є тільки дрібні монети. Тоді вага вашої здачі монетами по 1 і 2 гривні складе від 188 до 310 грамів. А це вже вага середньої коробки цукерок.

Вранці буває так, що люди намагаються проїхати безкоштовно, запропонувавши водієві за проїзд купюру в 500 або 200 грн. Часто вранці у водія ще немає розмінною суми. Але якщо водій буде принциповим і дуже незадоволеним вами, то ризикуєте нарватися на отримання близько півтора кілограмів дрібниці. Якщо він вам видасть здачу монетами по одній гривні з п'ятисот, то вийде 1630 грамів дрібниці. На те, щоб перерахувати такий обсяг монет, знадобиться міну 5-7, так пересуватися по місту з таким додатковим вагою в сумці вже буде не дуже зручно.

Гаманці та кишені почнуть рватися

У металевих грошей є одна суттєва перевага - їх складніше втратити. Уявіть, що у вас в кишені 10 монеток по 10 гривень. Якщо вони випадуть, то створять такий шум, який буде складно не помітити. У той же час, якщо з кишені випаде купюра в 100 гривень, то помітити це можна лише випадково.

Однак, є у монет і одна неприємна особливість - якщо ними туго набивати кишені або гаманець, то ті швидше приходять в непридатність.

Технічні характеристики нових монет

монета 1 грн: діаметр - 18,9 мм, вага - 3,3 гр;

монета 2 грн: діаметр - 20,2 мм, вага - 4 гр;

монета 5 грн: діаметр - -22,1 мм, вага - 5,2 гр;

монета 10 грн: діаметр - 23,5 мм, вага - 6,4 гр.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#монети #купюри #номінал
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...