• Головна
  • На Буковині катастрофічно не вистачає коштів на інсулін
18:32, 27 березня 2018 р.

На Буковині катастрофічно не вистачає коштів на інсулін

На Буковині катастрофічно не вистачає коштів на інсулін

У Чернівецькій області налічується понад 39 тисяч хворих на цукровий діабет. 5902 дорослих і 183 дітей потребують інсулінотерапії.

Для забезпечення пацієнтів життєво необхідними препаратами інсуліну з травня  2017 року  Чернівецька область перейшла на систему реімбурсації. Склали реєстр хворих, до якого станом на 1 січня 2018 року увійшли 5997 осіб. Однак коштів на відшкодування вартості ліків наразі не вистачає.

- Цьогоріч  медична субвенція Чернівецькій області на відшкодування вартості  препаратів інсуліну з держбюджету становить 21 млн. 266 тис. грн., а це - 40% від потреби. У жодному районі, окрім Кіцманського, де затверджена районна програма «Цукровий діабет», не виділено додаткових коштів на забезпечення хворих на цукровий діабет ліками. На жаль, чиновники чомусь вважають, що реімбурсацію має фінансувати держава. Хоча, зважаючи на децентралізацію, місцеві бюджети теж повинні долучатися до процесу, - розповіла АСС Світлана Шевчук, експерт Департаменту охорони здоров`я Чернівецької ОДА за фахом «Ендокринологія». - Знаю, що керівники більшості лікувально-профілактичних закладів неодноразово писали звернення до районних рад щодо додаткового виділення коштів. Але поки що нічого не змінилося.

Фахівець каже: ціни на препарати інсуліну, порівняно з минулим роком, зросли приблизно на 13-30%. Тобто на ту саму суму, що й минулого року, нині вдається придбати на чверть менше ліків.

- Від інсулінових препаратів залежить тисяча життів хворих на цукровий діабет. На жаль, пацієнтів стає з кожним роком більше. За минулий рік, наприклад, 651 буковинцю вперше призначили інсулін, - продовжує Світлана Шевчук. - Хочеться, аби нас, лікарів і пацієнтів, почули у районних, міських та обласних радах: інсуліни – життєво необхідні ліки. Звісно, легше зробити собі піар на відремонтованому сквері. Але на першому місці повинно бути здоров`я людей. 

#Буковина #інсулін #гроші
Оголошення
live comments feed...