• Головна
  • Депутати Чернівецької міської ради вимагають розслідувати факт розгону мирних протестантів у Києві 3-го березня
12:43, 29 березня 2018 р.
Надійне джерело

Депутати Чернівецької міської ради вимагають розслідувати факт розгону мирних протестантів у Києві 3-го березня

Депутати Чернівецької міської ради вимагають розслідувати факт розгону мирних протестантів у Києві 3-го березня

На позачерговій сесії Чернівецька міська рада ухвалила рішення про звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, народних депутатів України щодо правової оцінки подій 3 березня 2018 року під Верховною Радою та притягнення до відповідальності винних у застосуванні сили проти мирних демонстрантів та журналістів.

У зверненні йдеться: “Ми, депутати Чернівецької міської ради, вимагаємо захисту Конституції України, конституційних прав громадян, дотримання ідеалів Революції Гідності та принципів розбудови України як демократичної європейської держави, де понад усе цінується Свобода, Честь та Гідність людини, закон. Засуджуємо будь-які спроби застосування сили до мирних демонстрантів та вимагаємо швидкого, ефективного та неупередженого розслідування подій під Верховною Радою 3 березня 2018 року, які сколихнули українське суспільство, викликали негативну оцінку світової спільноти, правозахисних організацій. Під час проведення слідчих дій 3 березня у наметовому містечку під Верховною Радою у результаті сутичок між працівниками поліції та протестувальниками було затримано понад 100 людей. За даними офісу Уповноваженого з прав людини, щонайменше 19 людей отримали травми голови унаслідок дій поліції, кілька журналістів поскаржилися на перешкоджання їхній професійній діяльності та застосування проти них сили.

Вважаємо, що будь-яке застосування сили щодо мирних демонстрантів і журналістів неприпустиме, є злочином, суперечить Конституції та діючим в Україні законам. Звертаємо увагу, що у разі необхідності застосування сили з метою захисту життя громадян, співробітники правоохоронних органів повинні діяти у чіткій відповідності до закону та міжнародних зобов’язань України в сфері прав людини. Правоохоронцям в Україні заборонено застосовувати силу довільно та не вибірково. Вимагаємо від керівництва держави негайно відреагувати на ситуацію, розслідувати факти надмірного, не вибіркового та довільного використання сили 3 березня цього року проти мирних демонстрантів та журналістів, з’ясувати, хто дав відповідні накази та дати об’єктивну оцінку протиправним діям правоохоронних органів та притягнути до відповідальності винних в незаконному застосуванні сили до протестувальників, нанесенні їм тілесних ушкоджень”.

#мирнийпротест #Київ #звернення
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...