• Головна
  • На Буковині проведуть перерахунок пенсій для 40 тисяч пенсіонерів краю
15:02, 30 березня 2018 р.

На Буковині проведуть перерахунок пенсій для 40 тисяч пенсіонерів краю

На Буковині проведуть перерахунок пенсій для 40 тисяч пенсіонерів краю

Від 1 квітня перерахують пенсії тим пенсіонерам, які працювали й після досягнення пенсійного віку та мають великий страховий стаж

Сьогодні для того, аби пенсіонеру вижити, він змушений ще тривалий час працювати після виходу на пенсію, якщо може. Адже пенсійне забезпечення у тих, хто має навіть чималий стаж – невелике.

Відтак пенсіонерам, які працювали після досягнення пенсійного віку, з квітня буде здійснено перерахунок страхового стажу (для таких людей виплати зростуть автоматично).

Навіть для нашої невеликої області перерахунок буде здійснено для приблизно 40 тисяч пенсіонерів. Важливо, що для цього їм не потрібно вистоювати черги та звертатися до Пенсійного фонду. Це буде відбуватися в автоматичному режимі.

Щодо розміру доплат, то це вирішуватимуть в індивідуальному порядку. Адже її розмір залежить від заробітної плати, яку отримував пенсіонер, стажу роботи, часу, коли він працював після досягнення пенсійного віку тощо

- Сьогодні йдеться про перерахунок пенсій для 40 тисяч пенсіонерів краю. Це стосується тих, хто працює зараз (головне, щоб людина працювала офіційно та сплачувала усі необхідні відрахування, - авт.), або колись працював. І людям справді не потрібно звертатися до нас. це відбуватиметься автоматично, – каже Погляду начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області Михайло Романів.

Щодо розміру доплат, то це вирішуватимуть в індивідуальному порядку. Адже її розмір залежить від заробітної плати, яку отримував пенсіонер, стажу роботи, часу, коли він працював після досягнення пенсійного віку тощо.

До цього пенсіонери, які продовжували офіційно працювати, мали прийти до Пенсійного фонду та подати відповідну заяву про перерахунок.

Як повідомила заступник Голови правління Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко, пенсія залежить від кількох чинників - скільки людина працювала (стаж), скільки заробляла (заробітна плата) і скільки відрахувань надійшло до солідарної системи (страхові внески).

- Страховий стаж впливає як на вік, в якому людина виходить на пенсію, так і на розмір самої пенсії. Для набуття страхового стажу треба працювати офіційно. Працювати не лише легально, а й гарно. Адже гарна праця передбачає велику заробітну плату і великі відрахування з неї, - каже вона.

#Буковина #пенсія #перерахунок
Оголошення
live comments feed...