• Головна
  • Кожен випадок смерті немовляти у пологовому будинку у Чернівцях розбиратиме спеціальна контрольно-експертна комісія Департаменту охорони здоров’я
20:01, 30 березня 2018 р.
Надійне джерело

Кожен випадок смерті немовляти у пологовому будинку у Чернівцях розбиратиме спеціальна контрольно-експертна комісія Департаменту охорони здоров’я

 Кожен випадок смерті немовляти у пологовому будинку у Чернівцях розбиратиме спеціальна контрольно-експертна комісія Департаменту охорони здоров’я

На сесії Чернівецької міської ради виступив батько померлої дитини, який звинувачує лікарів пологового будинку №1 у бездіяльності.

У Чернівцях батьки новонародженої дитини звинувачують лікарів пологового будинку в бездіяльності, що призвела до смерті їхньої дитини. Дівчинці стало зле на другий день після народження. Оскільки це були вихідні, медики порадили чекати до понеділка. Коли батьки відвезли доньку в іншу лікарню, булонадто пізно. Батько немовляти Олег Осипенко написав заяву до прокуратури, відкрито кримінальне провадження, вилучено усі документи. Олег Осипенко також прийшов на сесію міської ради, щоби задати питання головному лікарю пологового будинку: «Я тут, щоб попередити таке відношення медиків до немовлят та матерів у майбутньому. Мова піде про повну безвідповідальність персоналу, коли мені казали, що ідуть вихідні, почекайте до понеділка. Коли я просив поставити діагноз, вони нічого не могли зробити. Ваші підлеглі ніяк не могли покласти діагноз. Якщо ви не можете притягти їх до відповідальності, тоді до відповідальності треба притягти вас, - звернувся Олег Осипенко до головного лікаря Чернівецького пологового будинку №1 Дмитра Манчуленка. - Дитині було гірше і гірше. Я просив перевезти в реанімацію на Фастівську. Я самотужки вийшов на друзів, які допомогли це зробити. Реаніматолог обласної дитячої лікарні поставив діагноз «запалення легень», втратили час, дитина вже була у дуже важкому стані. В мене питання до пологового будинку: що це в нас за лікарі і чому немає препаратів, апаратури, щоб діагностувати та лікувати?».

Головний лікар пологового будинку №1 Дмитро Манчуленко повідомив, що йому прикро через смерть дитини. Проте інформація батьків недостовірна: у пологовому будинку насправді померли не шестеро, а п’ятеро немовлят за три останніх місяці: «За три місяці 2018 померла дитинка, яка важила 670 грам, друге немовля мало 850 грам. Третя жінка народила дитинку, яка важила 1400 г важило немовля, четверту жінку "кесарили", були множинні вади розвитку плоду. І жінка, яка виступила на телебаченні, народила 6 березня на 32-33 тижні, приймав пологи Василь Ринжук. 10 березня дитину перевели у відділення інтенсивної терапії новонароджених Чернівецької обласної дитячої лікарні, і там на 6-ту добу дитина померла від вродженої пневмонії. Увесь цей час я, як головний лікар, був відсторонений від роботи, і поновлений лише 6.03 по обіді. Прикро, що такі діти помирають. Разом із тим, у відділенні інтенсивної терапії новонароджених є апаратура, вона закуплена, але її недостатньо».

Міський голова повідомив, що під сюжетом на ТСН про історію Олега Осипенка сотні коментарів чернівчан, які розповідають про корупцію, недбальство і безвідповідальність у пологовому будинку.

Ретельне дослідження обіцяють провести і в управлінні охорони здоров`я міської ради, розповів ІА АСС його керівник Ігор Незборецький: «Нашим управлінням створено комісію, яка розбиратиметься у цьому випадку. Взагалі, кожен випадок смерті дитини розбирає контрольно-експертна комісія Департаменту охорони здоров’я. Зважаючи на резонанс, будемо вивчати усе ще раз. У нас була нарада з цього приводу, спілкувалися з усіма лікарями. Тут є дві складових: медичні комісії розбираються з приводу якості та своєчасності надання медичної допомоги, а правоохоронні органи вивчають звинувачення у хабарах і корупції. Якщо буде доведено факт лікарських помилок, відповідна реакція управління не забариться».

#смерті #діти #пологовий #комісія
Оголошення
live comments feed...