• Головна
  • Медична реформа в дії: чи обрали чернівчани свого сімейного лікаря?
13:00, 1 квітня 2018 р.

Медична реформа в дії: чи обрали чернівчани свого сімейного лікаря?

Медична реформа в дії: чи обрали чернівчани свого сімейного лікаря?

Віднедавна в Україні активно почали впроваджувати нові реформи – однією із найвагоміших та водночас найбільш обговорюваною є медична реформа.

Згідно з новими «правилами» відтепер медична допомога не буде пов’язана з місцем прописки – кожен чернівчанин може обрати свого сімейного лікаря у будь-якому медичному закладі міста та укласти з ним договір.

Тож, для початку потрібно визначитись та обрати для своєї сім’ї чи окремо для себе лікаря. Далі треба зібрати всі необхідні документи, а саме паспорт, ідентифікаційний код та свідоцтво про народження дитини, та принести їх до лікаря для укладання договору. А лікар, в свою чергу, підписує спеціальний контракт з Національною службою здоров’я.

За даними МОЗ, основним способом заповнення вашої декларації є електронний. Це означає, що лікар, медсестра чи реєстратор вносить ваші особисті дані в єдину систему. Після цього, уповноважена особа медичного закладу роздрукує декларацію, яку ви підписуєте у двох примірниках та один залишаєте у себе. До свого лікаря ви зможете звертатись із будь-якими запитаннями чи проблемами, що стосуються здоров’я.

Визначитись із лікарем та обрати його потрібно до 1 квітня, а вже з початку другого місця весни кожен повинен підписати угоди із «сімейником».

Закон один для всіх, але чи готові чернівчани до нових змін та впроваджень?

На сайті 0372.ua ми опитали респондентів і визначили чи обрали вони свого сімейного лікаря. Результати вражають – лише 10.8% проголосували «Так». В свою чергу, варіант «Ні» обрали найбільше чернівчан – 45.9%. Інша частина опитуваних зазначають, що не бачать ніяких змін і зовсім не планують підписувати договір. Таких людей - 43.2%.

Отож, бачимо, що чернівчани досить скептично поставились до процедури обрання сімейного лікаря та до впровадження нової медичної реформи загалом.

«На мою думку, це недоречно. Бо більшість пацієнтів і без договору підуть до своїх педіатрів. Тому сенсу укладати нові договори немає», - каже чернівчанка Ірина.

З труднощами при обранні сімейного лікаря зіткнулись і чернівецькі студенти, адже у місті є багато тих, хто приїхав на навчання з інших областей. Така молодь зазвичай не розуміє в якому саме місті шукати сімейного лікаря.

«Не місцевий студент повинен заключити договір в Чернівцях на період проживання в місті. У випадку, якщо після закінчення навчання студент повертається додому, він повинен анулювати договір у Чернівцях і заключити новий вдома», - пояснює студентка БДМУ Анастасія.

Тож, від сьогоднішнього дня кожен із нас повинен визначитись та укласти договір з сімейним лікарем. Нова медична реформа несе за собою багато змін, але не всі вони негативні. Саме для того, щоб медичні працівники отримували достойну заробітну плату, відтепер всім закладам первинної медичної допомоги буде платити держава. А це означає, що пацієнт не повинен оплачувати прийоми у лікаря сам. Тож, у МОЗ наголошують, що похід до лікарні це не безкоштовна послуга, за яку ви мусите покласти «подяку» в кишеню лікарю, а це, насамперед, медична допомога та консультація, яка вже оплачена з ваших податків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#реформа #лікар #сім'я
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...