• Головна
  • Планують відновити вузькоколійку, яка з’єднувала Львів і Чернівці зі столицями Європи
16:27, 4 квітня 2018 р.

Планують відновити вузькоколійку, яка з’єднувала Львів і Чернівці зі столицями Європи

Планують відновити вузькоколійку, яка з’єднувала Львів і Чернівці зі столицями Європи

Відновити вузькоколійку, що зв’язувала Перемишль, Львів, Чернівці з різними містами й столицями Європи, запропонував голова обласної державної дміністрації Олександр Фищук під час спільного виїзного засідання Комітетів Верховної Ради з питань транспорту, бюджету, фінансової політики і банківської діяльності та з питань економіки в Івано-Франківську.

У своєму виступі посадовець нагадав, що до приходу радянської влади на Західну Україну всі європейські столиці були зв’язані зі Львовом і Чернівцями залізничним сполученням. «Внесення до проекту Національної транспортної стратегії України до 2030 року розбудови дорожньої та прикордонної інфраструктури з відновленням транскордонного залізничного руху за історичними напрямами «Шовкового шляху» та «Дороги з варяг у греки»  відкриє  перед усією Україною нові геополітичні можливості, – підкреслив очільник виконавчої влади Буковини. – 280 кілометрів вузької колії поруч із широкою колією від Перемишля через Львів, Коломию, Чернівці аж до Сучави  – це не тільки нові робочі місця на західноукраїнських територіях, а, найперше, колосальні можливості для розвитку всієї країни та її представлення на політичній карті Європи в новій іпостасі, – наголосив голова облдержадміністрації, – це євро колія.

На жаль, 10 років тому закрили і наскрізний проїзд колією, що поєднувала через географічний центр Європи прикордонні області України – Одеську, Вінницьку, Чернівецьку, Івано-Франківську й Закарпатську з регіонами Словаччини, Угорщини, Румунії й Молдови, які межують з Україною. Його відновлення не потребує великих капіталовкладень, але зв’яже чорноморські та карпатські туристично-рекреаційні зони, ставши революційним поворотом не тільки в логістиці України, а й  Європи. Та це можливе лише засприяння Мінінфраструктури і ПАТ «Укрзалізниця».

#Чернівці #Львів #Європа #відновлення #вузькоколійка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...