• Головна
  • У Чернівцях кладовище на вулиці Кишинівській показуватимуть туристам
08:27, 5 квітня 2018 р.

У Чернівцях кладовище на вулиці Кишинівській показуватимуть туристам

У Чернівцях кладовище на вулиці Кишинівській показуватимуть туристам

Електронна петиція щодо облагородження кладовища по вулиці Кишинівській,1 та обов’язкове включення його до туристичного маршруту як невід’ємної історичної частини міста, була розглянута на сесії міської ради.

Кладовище по вул. Кишинівській є складовою частиною історико-культурного заповідника «Кладовища по вул. Зеленій», пам’яткою історії місцевого значення, де знаходяться могили видатних політичних, громадських, військових і релігійних діячів, письменників, художників, учених буковинського краю. В Чернівцях розроблено та діє 14 екскурсійних маршрутів, до яких входить і оглядово-тематична екскурсія «Чернівецькі некрополі».

В її маршрут включено знайомство з кладовищем по вулиці Кишинівській. Разом з тим, елементи благоустрою кладовища – більшість алей, освітлення, огорожа знаходиться в незадовільному стані, що робить кладовище непривабливим для туристів та створює певні незручності для відвідувачів. Територія кладовища потребує капітального ремонту та облаштування туристичного маршруту.

Внаслідок пожежі від короткого замикання електромережі, яка сталася 13 лютого 2018 році на кладовищі по вулиці Кишинівській, знищена адміністративна будівля. У затвердженій Програмі будівництва, реконструкції та капітального ремонту об’єктів житлово-комунального господарства в місті Чернівцях на 2017-2020 роки «Комфортнее місто» передбачена реконструкція адміністративної будівлі кладовища з ритуальним залом та прибудовою по вулиці Кишинівській.

В результаті розгляду петиції департаменту житлово-комунального господарства доручено підготувати пропозиції щодо включення робіт з капітального ремонту кладовища по вул. Кишинівській, а саме: алей, освітлення, огорожі (в т.ч. проектні роботи, експертиза, технагляд) в Програму будівництва, реконструкції та капітального ремонту об’єктів житлово-комунального господарства в м. Чернівці на 2017–2020 роки «Комфортне місто». Розглянути можливість облаштування парковки приватних транспортних засобів відвідувачів кладовища на вулиці Зеленій в районі центрального в’їзду на кладовище та на вулиці Січових Стрільців біля другого входу.

МКП «Історико-культурному заповіднику «Кладовище по вулиці Зеленій» на території кладовища по вулиці Кишинівській необхідно впродовж 2018-2020 років завершити знесення вікових дерев. До 1 січня 2020 року МКП «Історико-культурний заповідник «Кладовище по вулиці Зеленій» доручено встановити садово-паркові лавки на екскурсійних маршрутах.

Відділу туризму міської ради доручено довести до відома суб’єктів господарювання у сфері туризму міста Чернівців порядок проведення екскурсій на території МКП «Історико-культурний заповідник «Кладовища по вулиці Зеленій».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернівці #кладовище #туристи
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...