• Головна
  • На Гравітоні у Чернівцях облаштують нову зону для відпочинку
18:30, 12 квітня 2018 р.

На Гравітоні у Чернівцях облаштують нову зону для відпочинку

На Гравітоні у Чернівцях облаштують нову зону для відпочинку

У Чернівцях на мікрорайоні Гравітон облаштують зону для відпочинку місцевим.

Проект створення зони озеленення та відпочинку в мікрорайоні "Гравітон" обговорили на засіданні архітектурно-містобудівної ради.

Тут проживає понад 12 тисяч мешканців, але тут немає жодного парку чи бодай скверика, де можна було би відпочити, погуляти з дітьми, пограти у волейбол чи баскетбол, 

"Уже багато років мешканці Гравітону нарікають, що їм немає де відпочивати. Проект, який будуть обговорювати, визначатиме долю розвитку нашого мікрорайону на багато років уперед, – вважає Оксана ФИЛИПЧУК, завдяки якій на Гравітоні з’явилася Алея небайдужості, пише molbuk.ua. – Зараз у центрі мікрорайону знаходиться велика вільна ділянка, витоптаний стадіон, немає жодних умов для дітей. Тож активісти вирішили створити там зону відпочинку, на якій комфортно було би людям різного віку: і малечі, і підліткам, і бабусям та дідусям. Нам би хотілося обладнати її тренажерами, зробити комфортнішою для тренування і вигулу тварин. За цей проект мешканці Гравітону підписувалися залюбки. Бо після " Алеї небайдужості " повірили в те, що громада може багато чого досягнути. Надалі плануємо брати участь у міському бюджеті ініціатив, вигравати кошти і спрямовувати їх на створення відповідних умов для відпочинку та занять спортом".

Проект детального плану території відпочинкової зони на Гравітоні розробив і представив архітектор В’ячеслав Обнявко.

"Це буде найгарніший громадський простір у Чернівцях, який займатиме 1,3 гектара прибудинкової території. Крім того, центр мікрорайону складається з трикутника загальною площею 0,9 гектара. Це навіть більше, ніж Соборна площа, – запевнив архітектор. – Там буде розміщено дев’ятиповерховий будинок у межах приватної ділянки. А ось тут будуть зелені насадження, лавочки, місце для новорічної ялинки, сцена для виступів та зібрань, декоративна клоунада. Уздовж цієї прибудинкової території планується волейбольне, баскетбольне та міні-футбольне поля із загородженнями, невеличкий басейн з водяними рослинами, навколо якого розмістять лавочки. Також буде відпочинкова зона для мешканців різного віку: дітей, молоді, літніх людей. Можна буде пограти у бадмінтон, теніс, покататися на скейтах. Тут вперше в місті обладнають підземні контейнери для сміття. Усі роботи займуть орієнтовно два роки. Бажано, щоби вони розпочалися якнайшвидше. Але все залежатиме від коштів".

–У нас вже давно є дозвіл на розробку детального плану благоустрою території Гравітону. Але ми не могли цього зробити через те, що ділянка у центрі мікрорайону була надана в оренду. Тому довелося її замінити, – розповіла головний архітектор міста Наталія Хілько. – Власник приватної ділянки виявив бажання профінансувати архітектурний конкурс на розробку детального плану благоустрою цієї території. Журі визначило переможця проекту, який представив свою роботу на розгляд архітектурно-містобудівної ради. Проект фінансуватиметься, ймовірно, за кошти міського бюджету. Місто зацікавлене в тому, щоби в центрі Гравітону з’явилася приваблива відпочинкова зона з озелененням, лавицями, освітленням. Те, що потрібно упорядковувати цей хаос, – не викликає жодних сумнівів. Поки що не підраховували, у скільки обійдуться роботи. Це лише перший етап, який може видозмінюватися. Свої пропозиції можуть вносити і члени містобудівної ради, і мешканці Гравітону, які є чи не найактивнішими в місті.

#зона #відпочинок #архітектура #Гравітон
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...