• Головна
  • Зараз у Чернівцях намагаються відновити потяг, який курсував ще десять років тому
20:00, 14 квітня 2018 р.

Зараз у Чернівцях намагаються відновити потяг, який курсував ще десять років тому

Зараз у Чернівцях намагаються відновити потяг, який курсував ще десять років тому

Нині місцева влада відверто займається лише мріями про відновлення того чи іншого об’єкта. Але до етапу реального планування та втілення у життя чомусь вперто не доходить.

Нещодавно під час чергового виїзного комітету Верховної Ради у Івано-Франківську, в якому взяв участь голова Чернівецької ОДА Олександр Фищук, він озвучив чергову ідею щодо відновлення вузькоколійки, яка колись поєднувала Перемишль, Львів, Чернівці з різними містами і столицями Європи.

Мовляв, до приходу радянської влади на Західну Україну всі європейські столиці були зв’язані зі Львовом і Чернівцями залізничним сполученням.

- Внесення до проекту Національної транспортної стратегії України до 2030 року розбудови дорожньої та прикордонної інфраструктури з відновленням транскордонного залізничного руху за історичними напрямами «Шовкового шляху» та «Дороги з варяг у греки» відкриє перед усією Україною нові геополітичні можливості, – заявив він. – 280 кілометрів вузької колії поруч із широкою колією від Перемишля через Львів, Коломию, Чернівці аж до Сучави – це не тільки нові робочі місця на західноукраїнських територіях, а найперше, колосальні можливості для розвитку всієї країни та її представлення на політичній карті Європи в новій іпостасі.

Ідея непогана, але з втіленням у життя таких проектів у нас все дуже плачевно. Зокрема йдеться про план запустити потяг до сусідньої Румунії (до Сучави). Торік навіть називали конкретні дати, але і досі жодного залізничного сполучення з сусідами ми не маємо, пише Погляд

Ба більше. Чернівецька область не має нормального залізничного сполучення зі столицею та іншими обласними центрами. До Києва курсує єдиний потяг, квитки на який придбати часто нереально.

Також ми не маємо залізничного сполучення (приміських дизель-поїздів) з іншими обласними центрами. Виняток хіба що потяг на Львів, який проходить через Івано-Франківськ.

Зараз намагаються відновити потяг, який курсував ще десять років тому. Він має поєднати Одесу – Вінницю - Чернівці та далі на Рахів та Угорщину. Принаймні про це йшлося під час зустрічі з головою Сучавської повітової ради Георге Флутуром.

Мовляв, цей спільний проект потрібно реалізовувати в рамках транскордонних проектів. Але в рамках такої співпраці Україна і досі не змогла облаштувати пункти пропуску в Чернівецькій області, на які дали гроші наші сусіди.

#Чернівці #потяг #відновлення #залізниця
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...