• Головна
  • У міській раді пояснили чому у Чернівцях не доцільно облаштовувати крематорій
18:15, 18 квітня 2018 р.

У міській раді пояснили чому у Чернівцях не доцільно облаштовувати крематорій

У міській раді пояснили чому у Чернівцях не доцільно облаштовувати крематорій

На офіційному сайті міської ради 16 квітня було зареєстровано електронну петицію щодо будівництвамуніціпального будинку скорботи та крематорію.

Як повідомили у департаменті житлово-комунального господарства міської ради, нацентральному кладовищі по вулиці Героїв Майдану, 159а уже є будинок скорботи.За розрахунками спеціалістів, крематорії економічно доцільно облаштовувати лише в містах з населенням понад один мільйон чоловік. В Україні діють лише три крематорії: у Києві, Харкові та Одесі. Кремація вимагає спеціальних дозволів.

Сам процес спалення людського тіла суворо регламентований державними санітарними нормами. Вартість архітектурних розробок та самого будівництва, а саме приміщення крематорію та колумбарію (місця для збереження урн з прахом) дуже велика для міського бюджету.

Лише одна піч коштує близько 250- 300 тисяч у.о.Українським законодавством не передбачено приватних крематоріїв. Законом України «Про поховання та похоронну справу» закріплено право громадян на поховання їхнього тіла та волевиявлення про належне ставлення до тіла після його смерті, в т.ч. побажання бути похованим у певному місці, за певними звичаями чи бути підданим кремації. Слід зазначити, що Християнство вважає кремацію чужим і гріховним обрядом, вимагає відспівування кремованого.

У Західній Україні досить часто розповсюджується думка як в православ’ї, так і в католицизмі, що спалювання трупа є відмовою від самої віри в воскресіння з мертвих при Другому приході Христа. Тому питання облаштування крематорію в місті обов’язково має пройти громадські слухання.

#крематорій #міська_рада #петиція
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...