• Головна
  • Сезон укусів кліщів у Чернівцях відкрито
20:04, 19 квітня 2018 р.

Сезон укусів кліщів у Чернівцях відкрито

У лабораторію особливо небезпечних інфекцій уже принесли 27 паразитів, причому у п’ятьох із них фахівці виявили збудник бореліозу (хвороби Лайма). Ця недуга вражає нервову систему, шкіру, серце, суглоби, результатом її може бути артрит або навіть серозний менінгіт.

– Першого кліща до нас принесли ще у лютому. Жінка підхопила його біля власного будинку у селі Магалі. Також зверталися люди, котрі відпочивали у «Сонячній долині», поралися на кладовищі, що у Годилові, їздили на Дністер у село Макарівку Кельменецького району, перебували на присадибних ділянках у районі Роші, гуляли у парку «Жовтневому», – розповідає Променю завідувач лабораторії особливо небезпечних інфекцій державної установи «Чернівецького обласного лабораторного центру МОЗ України» Людмила Тимофійчук.

Найвищу активність кліщів фахівці прогнозують у травні, коли надворі суттєво потеплішає. Торік у цей період до лабораторії зверталося у середньому по 20 осіб на день. 

Якщо виявили на тілі кліща, фахівці радять усе ж не витягати його самотужки, а звернутися у лікувальний заклад, там зроблять це професійно.

Приносити паразита для дослідження можна у Лабораторію особливо небезпечних інфекцій, що на Гакмана, 7. Працює заклад щоденно із 8:30 до 16:30 (перерва із 13:00 до 13:45). Робити це потрібно протягом двох днів із моменту видалення. Живого кліща слід покласти на зволожену ватку чи серветку та помістити у ємність, котра щільно закручується. 

#Чернівці #кліщ
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...