• Головна
  • У 910-ти навчально-виховних закладах на Буковині виявили порушення вимог санітарного законодавства
19:00, 23 квітня 2018 р.
Надійне джерело

У 910-ти навчально-виховних закладах на Буковині виявили порушення вимог санітарного законодавства

У 910-ти навчально-виховних закладах на Буковині виявили порушення вимог санітарного законодавства

Відділом ринкового нагляду Управління захисту споживачів впродовж 2017 року здійснено 53 перевірки характеристик продукції (13- позапланових, 40 -планових).

За результатами здійснення ринкового нагляду винесено 25 постанови про застосування штрафних санкцій на загальну суму 209100, 00 грн.; надіслано 31 оперативне сповіщення про продукцію, яка не відповідає встановленим вимогам та не відповідає загальним вимогам щодо безпечності.

За підсумками здійснення контролю у сфері торгівлі, робіт та послуг серед основних порушень – реалізація товарів, робіт та послуг без необхідної доступної достовірної та своєчасної інформації про споживчі властивості, спосіб використання, гарантійні зобов’язання, дату виготовлення інструкції та схем збирання; невірно оформлені цінники на товари; реалізація товарів без документів, що засвідчують їх якість, безпеку та походження.

За результатами проведення фітосанітарного контролю імпортованої сільськогосподарської продукції, яка завезена в Чернівецьку область з країн Туреччини, Греції, Болгарії, Македонії, Румунії, Польщі, Іспанії, Голландії, виявлено 7 фактів порушення фітосанітарних вимог України (ввезення вантажів з об’єктами регулювання без фітосанітарних сертифікатів, ввезення вантажів, заражених карантинними організмами, відсутність маркування дерев’яного пакувального матеріалу).

Особливу увагу обласна влада звертає на результати проведених моніторингових відвідувань та комісійних обстежень об’єктів щодо дотримання вимог санітарного законодавства.

Олександр Фищук на нараді зауважив, що при проведенні комісійних обстежень в навчально-виховних закладах, у 910 закладах (75%) виявлено : 26% - у ДНЗ, 49% - в ЗОНЗ. Серед основних порушень, котрі виявлялись на харчоблоках НВЗ, - відсутність медичних оглядів працівників харчоблоків, невідповідність площі та кількості приміщень санітарно-гігієнічним вимогам, відсутність гарячої проточної води, відсутність добових проб, невиконання норм харчування дітьми по основних видах продуктів тощо, інформують у прес-службі ОДА.

Заслухавши інформацію керівника ГУ Держпродспоживслужби в Чернівецькі області, зокрема, щодо державного санітарно-епідеміологічного нагляду, голова облдержадміністрації доручив підготувати розпорядження обласної державної адміністрації, в якому органам місцевого самоврядування та органам місцевої влади буде рекомендовано звільняти з роботи керівників тих дошкільних навчальних закладів, котрі не здійснюють належний санітарно-епідеміологічний контроль. «Хтось повинен нести відповідальність за всі ці речі», - акцентував Олександр Фищук.

#школи #закладисанітарніумови
Оголошення
live comments feed...