• Головна
  • На Буковині понад 17 тисяч громадян мають статус постраждалих внаслідок катастрофи на ЧАЕС
10:14, 26 квітня 2018 р.
Надійне джерело

На Буковині понад 17 тисяч громадян мають статус постраждалих внаслідок катастрофи на ЧАЕС

На Буковині понад 17 тисяч громадян мають статус постраждалих внаслідок катастрофи на ЧАЕС

Голова Чернівецької ОДА звернувся до громади з приводу 32 річниці Чорнобильської трагедії.

"Сьогодні минає 32 роки від тієї весняної ночі, коли четвертому реакторі Чорнобильської атомної електростанції пролунало два вибухи. Унаслідок катастрофи в довкілля потрапило 7 тон ядерного палива.

Не можна словами передати той біль, який по собі залишає слово - «Чорнобиль». Вогнеборці та персонал станції в перші години після вибуху навіть не усвідомлювали, що підписали собі смертний вирок, вирушивши на зустріч з ядерною стихією.

«Мирний атом» за лічені секунди кардинально змінив перебіг людського буття, здолав державні кордони, перетворив частину чудового українського Полісся на зону відчуження, що на довгі роки стала ізольованою від навколишнього світу. 115 тисяч українців назавжди покинули свої домівки у 30-ти кілометровій зоні відчуження.

Наш квітучий край – Буковинут акож не оминуло ядерне лихо. І сьогодні відчуваємо відлуння катастрофи. В нашій області понад 17 тисяч громадян, які мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Окрім того, 215 сімей, що втратили годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, та 29 осіб, які визнані учасниками ліквідації інших ядерних аварій.

Глобалізація екологічних проблем змушує замислитися над тим, яку планету ми залишимо прийдешнім поколінням. Переконаний, що українці та світова спільнота повинні об’єднати зусилля для безпечного майбутнього людства."

Довідка

26 квітня 2018 року виповнюється 32 роки з дня аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Цю дату оголошено Міжнародним днем пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф в Україні. Серед усіх трагедій, які пережило людство, Чорнобильська катастрофа не має аналогів за масштабами забруднення екологічної сфери, негативного впливу на здоров’я людей, їх соціальні, економічні і побутові умови життя.

Внаслідок вибуху четвертого енергоблоку ЧАЕС та руйнації його захисних споруд стався потужний викид радіоактивних речовин у навколишнє середовище. Аварія суттєво змінила радіаційну ситуацію на Європейському континенті. Мільйони українців, громадян держав-сусідів постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Аварія на Чорнобильській АЕС призвела до забруднення більше 145 тисяч кв. км території України та сусідніх країн. В Україні внаслідок Чорнобильської катастрофи було забруднено радіоактивними нуклідами близько 5 тисяч населених пунктів, з них близько 2-х тисяч мають статус забруднених. На теперішній час до зони відчуження відносяться 76 населених пунктів, до зони безумовного (обов’язкового) відселення — 92 населених пункти, до зони гарантованого добровільного відселення — 834 населених пункти, до зони посиленого радіоекологічного контролю — 654 населених пункти.

Державна установа «Київський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» постійно здійснює радіологічний моніторинг продуктів харчування, повітря, ґрунтів, сільськогосподарської та лісової продукції.

За результатами моніторингових досліджень можна зробити висновок, що Чорнобильська катастрофа безперечно негативно вплинула на стан здоров’я всіх верст населення області, які зазнали безпосереднього або опосередкованого радіаційного впливу, і в першу чергу, ліквідаторів аварії на ЧАЕС та жителів радіоактивно забруднених територій. Наслідки аварії будуть наносити шкоду здоров’ю не тільки нинішнього, але і майбутнього покоління людей. В найближчі роки слід очікувати підвищення рівня серцево-судинних захворювань та хвороб органів дихання , злоякісних новоутворень та захворювань генетичного ґенезу.

Розпад коротко і середньо існуючих радіонуклідів, їх фіксація та заглиблення, призвели до зменшення надходження радіонуклідів у продукти харчування, що сприяло зменшенню доз внутрішнього опромінення населення. Основним радіонуклідом на сьогодні є і залишиться у найближчі часи цезій-137 (137Cs) та стронцій-90 (90Sr).

#річниця #ЧАЕС #чорнобильці
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...