• Головна
  • В школі на Буковині осипається стеля і руйнуються стіни (фото)
10:31, 27 квітня 2018 р.

В школі на Буковині осипається стеля і руйнуються стіни (фото)

В школі на Буковині осипається стеля і руйнуються стіни (фото)

На уроки до школи, де осипається стеля і руйнуються стіни. У таких умовах вчаться учні у селі Недобоївці на Хотинщині.

Будівлі вже майже сто двадцять років. Батьки разом із вчителями ремонтують приміщення за власні гроші. Натомість тамтешня влада не один рік обіцяє звести нову школу, однак цього і досі не зробила.

Тетяна Василівна працює в школі логопедом. Літні та зимові канікули проводила тут – робила ремонт. Каже, спочатку латала стіни за свої кошти, потім вже за батьківські. І так впродовж трьох років.

Тетяна Горичан, вчитель-логопед Недобоївського НВК: «Це уже ми помили, а тут раніше був жах. Відкриваємо вікно, бо дихати увесь час цим важко».

У цьому навчально-виховному комплексі навчається більше півсотні дітей. Їхні батьки кажуть, бачили на власні очі, як руйнуються стіни. А деякі приміщення школи у аварійному стані.   

– Тут протікає стеля, вчитися просто неможливо. Я умовами незадоволена.

– Ходив мій син у школу. І напевно він цього грибка надихався і почав хворіти. Має проблеми із бронхами.

Провести капітальний ремонт цього навчального закладу та побудувати новий. Цього вимагають батьки дітей та вчителі. Вони неодноразово писали листи-звернення до керівництва Недобоївської громади, де вимагали скоротити один із відділів освіти, натомість переправити гроші на ремонт.    

Марія Давня, голова профкому Недобоївського НВК: «Приміром у Недобоївцях створили відділ освіти на зарплату якого витрачається до півмільйона гривень на рік. А ці гроші можна було використати на ремонт приміщення школи».

Василь Пайлик, директор Недобоївського НВК:«Я як керівник закладу не займаюся своєю роботою, а шукаю постійно спонсорів та меценатів».

Ось це вже будівля школи, де навчаються учні старших класів. На уроки сюди приходять майже три сотні дітей. По тріщинах на стінах можна зрозуміти скільки їй років, розповідає вчитель історії пан Віталій.

ВіталійПайлик, вчитель історії Недобоївського НВК: «Фактично як то кажуть, на кілю школа зведена, це глиняні стіни. Уже доволі старенька, більше 100 років школі, робили невеличкий ремонт в 60-70 роках минулого сторіччя».

Голова Недобоївської громади Юрій Юзва каже, ремонтувати школу, де навчаються учні початкових класів будуть, а ось із будівництвом нової доведеться зачекати, доки держава виділить гроші, повідомляє Буковина

Юрій Юзва, голова Недобоївської ОТГ: «У  цьому році ми маленьку школу перекриємо, у нас є проект, залишилося, щоб його затвердили. Це порядка 800 тисяч гривень».  

Жителі села Недобоївці зізнаються, побудувати їм нову школу обіцяють уже шість років. Ще у 2012 на цьому місці колишній голова Чернівецької ОДА Михайло Папієв говорив, що зведуть школу. Однак, без результату. 

Мирослав Солонар, журналіст: «Вчителі та батьки дітей, що навчаються у Недобоївській школі кажуть, якщо до них владники не дослухаються то підуть на страйк. І, як наслідок, перекриють трасу національного значення «Чернівці-Київ».

#Буковина #школа #руйнування
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
Мастер по установке спутниковых и эфирных Т2 антенн в Черновцах, гарантия. Установка плазменных телевизоров на стену. Спутниковые антенны Спутниковое телевидение Черновцы Установка, ремонт, настройка спутниковых антенн, прошивка тюнеров в городе Черновцы.
13:25, Сьогодні
1 177
live comments feed...