• Головна
  • На Буковині відбудеться фестиваль для творчих родин
20:03, 27 квітня 2018 р.
Надійне джерело

На Буковині відбудеться фестиваль для творчих родин

На Буковині відбудеться фестиваль для творчих родин

«Фестини творчих родин” відбудуться цього року в Кіцманському районі. Упродовж двох днів – 4 та 6 травня - проходитимуть найрізноманітніші заходи.

Урочиста хода учасників фестивалю, концертно-театралізоване дійство, катання на конях та поні, спортивні змагання… Повна назва фестивалю - «Фестини творчих родин на Юрія у кіцманчан», адже свято творчих родин відбудеться вже вдруге, як і минулого разу, у день християнського свята.

Незважаючи на те, що головна фестивальна програма запланована на неділю, 6 травня, у с. Реваківцях, «Фестини творчих родин на Юрія у кіцманчан» розпочнуться в Кіцмані 4 травня, у п’ятницю. Тут, біля пам’ятника Володимиру Івасюку, о 12. 00 відбудеться передача фестивального вогню від Заставнівського району. Там, у с. Товтри, у 2016 році відбулося перше родинне свято, зідки родом знаменита творча родина Вовчуків.

Кіцманщина славна творчими родинами здавна. Варто згадати лише відомих оперних співаків Ореста та Дениса Руснаків, братів Сидора та Григорія Воробкевичів (перший був письменником, педагогом, композитораом та священиком, другий – письменником), літератора і науковця Михайла Івасюка та його сина - композитора Володимира Івасюка, велику творчу родину Івана Миколайчука, дует “Писанка” – Оксану Савчук та Івана Кавацюка, відому родину майстрів народного мистецтва - маму і доньку Дарію Стасюк та Діану Новак.

Усією творчою родиною працює на ниві культури Кіцманщини майже вся сім’я Верстюків. Октавін Верстюк – директор будинку культури с. Драчинців, його син Октавіан – художній керівник, онук – так само Октавіан – керівник студії народного та сучасного танцю “Сонечко”, Людмила Верстюк - дружина директора Драчинецького будинку культури – завідує художньою частиною народного театру, Ніна Верстюк - дружина художнього керівника – керівник зразкового хореографічного колективу “Драчинецький сувенір”. А брат найстаршого Октавіана - Володимир Верстюк, - керівник оркестру народних інструментів у м. Сторожинець.

- Звісно, те, що ми всією родиною працюємо разом, допомагає,- розповідає Октавіан Верстюк, директор будинку культури с. Драчинців. – Адже знаємо, що завжди можемо покластися один на одного. А творчі планерки можемо проводити …у хаті. Зараз сільські будинки культури тримаються переважно на ентузіазмі людей, яким не байдужа культура. Коли щось робимо, завжди з допомогою батьків діток, які займаються у будинку культури. Але й так костюми у нас вже застарілі, апаратура, особливо підсилювальна, бажає кращого…І така ситуація у всіх закладах культури.

Отож, у п’ятницю, 4 травня, прийнявши фестивальний вогонь із Заставни, кіцманчани повезуть його у с. Ревно, яке два роки тому прийняло фестивальну естафету. З цього села - відомий на всю Україну народний аматорський фольклорний колектив «Родина», який створила та упродовж багатьох років керувала ним заслужений працівник кульутри України Марія Яворська. У 2006 році саме цей колектив був удостоєний честі виступити у Києві на ХХІІ Міжнародному конгресі родини. Біля будинку фольклору с. Ревно фестивальний вогонь і гостей урочисто зустрінуть місцеві мешканці. Опісля відбудеться фестивальна хода центром села до стадіону. Там творчі колективи виступатимуть на імпровізованій сцені, а опісля до вечора триватимуть народні забави.

Свято продовжиться через день - у неділю, 6 травня, у селі Реваківці. Тут «Фестини творчих родин на Юрія у кіцманчан» відбудуться на кінно-спортивному комплексі “Троя”. Десятки аматорських колективів з усієї Буковини і творчі родини з’їдуться сюди й візьмуть участь у великому мистецькому театралізованому дійстві. Свято талантів завершиться пізно ввечері передачею фестивального вогню селу Банилів Вижницього району, де заплановано провести третій фестиваль творчих родин нашого краю, інформують в учбово-методичному центрі культури Буковини.

#фестиваль #родини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...