• Головна
  • На чернівецьких ринках заборонили продавати редиску та ранню капусту
14:06, 30 квітня 2018 р.

На чернівецьких ринках заборонили продавати редиску та ранню капусту

На чернівецьких ринках заборонили продавати редиску та ранню капусту

У квітні ветлабораторії на ринках "Нижній", "Верхній" та "Калинівський ринок" забракували ранню редиску та капусту, у яких було перевищення нітратів.

Про це розповіла начальник управління безпечності харчових продутків та ветеринарної медицини Любов ШТЕФУРЯК.

На ринку "Центральний" редиску продають майже всі продавці овочів. Її вартість – від 27 до 35 гривень. Фахівці зазначають, що рання редиска є лідером за нітратами. Адже вона висмоктує з грунту нітрати разом із вологою.

“Найбільш "нітратні" продукти – це капуста та редиска, які вирощують у теплиці. Нема сонця, потрібно овочі чимось підживлювати. Але це не означає, що всі тепличні овочі – із перевищеним вмістом нітратів. Уся рослинна продукція на ринках досліджується на нітрати. У квітні ветлабораторії на ринках "Нижній", "Верхній" та "Калинівський ринок" забракували ранню редиску та капусту, у яких було перевищення нітратів”, – каже molbuk.ua начальник управління безпечності харчових продутків та ветеринарної медицини Любов Штефуряк. 

В обласному управлінні Держпродспоживслужби пояснили, що перше правило для покупців – купувати овочі на ринках і просити документи у продавців. 

“Продавці повинні мати експретні висновки з ветеринарної лабораторії ринку і показати на вимогу покупця. У нас багато покупців цим нехтують, довіряють на слово, а краще би просили експертні висновки. Це би продавців стимулювало йти у лабораторію і перевіряти свою продукцію”, - вважає Любов Штефуряк.

Фахівці кажуть, що хоч багато ранніх овочів і не перевищують вмісту нітратів, та все ж поки що не радять давати їх дітям, вагітним та людям похилого віку. 

При одноразовому вживанні продукту з великим вмістом нітратів істотної шкоди організму не буде. Але при регулярному вживанні таких продуктів відбувається перенасичення організму токсинами, відбуваються серйозні збої в обміні речовин, слабшає імунітет. Також знижується кількість вітамінів, що надходять в організм, з’являються проблеми у шлунково-кишковому тракті.

#Чернівці #ринок #нітрати
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...