13:00, 7 травня 2018 р.
Чернівецький пологовий будинок бере участь у міжнародному благодійному проекті
Підписано Договір про співпрацю між Благодійним Фондом «Ціна життя» та МКМУ «Клінічний пологовий будинок №2» м.Чернівців щодо участі у Благодійному Проекті «Тон серця».
Пілотний етап Проекту розпочав роботу в Україні з січня 2018 року за підтримки Благодійного фонду “Ціна життя”, Ірландського Центру фетальних і неонатальних досліджень м. Корк, за сприяння та фінансової підтримки уряду Канади через Департамент міжнародних зв’язків Канади, під патронатом Асоціації неонатологів України.
Мета Проекту – своєчасне виявлення відхилень функціонального стану та/або вроджених аномалій серцево-судинної системи у дітей в перші 48-72 години життя. Рання діагностика вроджених вад серця проводиться з метою своєчасного спрямування дітей із вродженими вадами серця до спеціалізованих стаціонарів для надання кардіологічної або кардіохірургічної допомоги. В основі методу є аускультативний скринінг новонароджених після 48 години життя електронним стетоскопом із одночасним записом звуків серця на диктофон.
Лікар-неонанатолог, отримавши данні аускультації у вигляді файлу, передає їх на сервер Проекту «Тон серця», використовуючи систему Internet. На сервері проводиться аналіз даних шляхом обробки їх графічної версії з використанням програмного алгоритму. Дітям, у яких буде знайдено аускультативні відхилення, що свідчать за наявність будь-яких структурних аномалій серця, буде проводитися ехокардіографічне дослідження з доплерометрією.
Пологові стаціонари, які беруть участь у Проекті, забезпечуються електронним стетоскопом, диктофоном, нетбуком та необхідними друкованими матеріалами (інформація про обстеження, добровільна інформована згода на обстеження та інформаційні матеріали для батьків і родичів новонароджених дітей). 04.05.2018 р. керівником Проекту Вікторією Щелевицькою все необхідне обладнання було передане МКМУ «Клінічний пологовий будинок №2» м.Чернівців.
Орієнтовно пілотний етап Проекту буде тривати 6 місяців. Заплановано обстеження загалом шести тисяч новонароджених дітей України, які будуть виконуватися на базі шести пологових стаціонарів у м. Києві, Львові, Харкові, Полтаві, Дніпрі та Чернівцях. Методичний супровід Проекту в родопомічних закладах Чернівців здійснюють співробітники профільних кафедр ВДНЗ України. Координатором та науковим консультантом Проекту у м. Чернівцях є кафедри педіатрії, неонатології та перинатальної медицини БДМУ, доктор медичних наук, професор Юлія Годованець.
На основі отриманих результатів в рамках Проекту будуть вироблені та запропоновані рекомендації щодо організації скринінгового обстеження новонароджених на вроджені вади серця у перинатальних центрах та родопомічних закладах України.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:26
Вчора
15:23
Вчора
10:26
Вчора
08:03
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
17:15, 17 січня
10:32, 10 січня
17:15, 17 січня
17:15, 17 січня
09:47, 10 січня
live comments feed...
Коментарі