• Головна
  • Розслідування причин отруєння цілої родини на Буковині триває
15:43, 10 травня 2018 р.

Розслідування причин отруєння цілої родини на Буковині триває

Розслідування причин отруєння цілої родини на Буковині триває

24.04.2018 до Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області надійшло усне повідомлення  з Державної установи «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» про групове отруєння в с. Банилів-Підгірний Сторожинецького району Чернівецької області.

Для з’ясування причин та обставин виникнення захворювання Державною установою «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я» з спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області невідкладно розпочато спільне епідеміологічне розслідування, за результатами якого встановлено, що до Сторожинецької центральної районної лікарні госпіталізовано 11 осіб (2 дорослих та 9 дітей) з однієї сім’ї зі скаргами на нудоту, біль в животі та у одного хворого підвищення температури тіла. За результатами первинного медичного огляду встановлено діагноз «Гостре отруєння невідомою речовиною».

Зі слів постраждалих (батьків), захворювання пов’язують з агрохімічними заходами за сільськогосподарськими культурами, які проводилися на ділянці, що межує з присадибною ділянкою сім’ї захворілих. Також встановлено, що біля домогосподарства потерпілих обробки здійснювались сільгосппідприємством, яке працює на території Сторожинецького району.

При обстеженні на відстані 75 метрів від розташування пасіки  та домогосподарства потерпілих були виявлені сліди обробок пшениці на земельній ділянці, яка належить місцевому мешканцю, площею 0,4 га. У всіх свідків та дотичних осіб відібрані пояснення.

При проведенні обстеження домогосподарства виявлено замор бджіл, загибель кролів та загибель риби.

З метою додаткових досліджень та експертиз 25.04.2018 року була задіяна Чернівецька регіональна державна лабораторія Держпродспоживслужби, якою був проведений необхідний комплекс патолого-анатомічних та лабораторних досліджень, на даний час експертизи тривають.     

Під час епідеміологічного розслідування фахівцями ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я» для лабораторних досліджень відібрано проби питної води з криниці постраждалих, проби води озерної,  проби ґрунту для дослідження за бактеріологічними, вірусологічними, фізико-хімічними та санітарно-токсикологічними показниками. 

За результатами досліджень встановлено відхилення в воді питній з криниці господарства потерпілого (ЗКФ – в 100 см3 виділено), інших відхилень не встановлено, перевищення гранично - допустимих концентрацій залишків агрохімікатів в зразках не виявлено.

Спеціалістами Головного управління з метою з’ясування всіх обставин проведений додатковий відбір зразків ґрунту для додаткових експертиз. Зразки ґрунту направлені для проведення досліджень на вміст залишкової кількості пестицидів до контрольно-токсикологічної лабораторії.

Розслідування та лабораторні дослідження тривають.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Буковина #отруєння #родина
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...