• Головна
  • Мінімальна зарплата в Україні: чи задоволені чернівчани своїми доходами?
13:30, 1 червня 2018 р.

Мінімальна зарплата в Україні: чи задоволені чернівчани своїми доходами?

Мінімальна зарплата в Україні: чи задоволені чернівчани своїми доходами?

В наш час заробітна плата є основним та єдиним доходом більшості чернівчан, тож кожен з нас прагне збільшити свої заощадження для задоволення тих чи інших потреб. Чи влаштовує чернівчан їхня заробітна плата та які шляхи додаткового доходу вони обирають?

У 2018 році мінімальна зарплата зросла до 3723 грн, порівняно з минулим роком. За словами прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, підвищення рівня мінімальної заробітної плати підштовхнуло й до збільшення показника середньої зарплати в Україні – вона може піднятись до 10 тисяч грн. Про це він розповів у інтерв’ю виданню «Інтерфакс Україна».

«Ми зробили дуже системний крок, який, на мій погляд, відкрив ще одну можливість, а саме розморозити в цілому заробітні плати. Можна сказати, що ми почали повертати борги працюючим українцям, тому що їхня праця довгий час був недооціненим. Мінімальна заробітна плата підштовхнула середню зарплату. Я вважаю, що в цьому році середня заробітна плата вже може бути близько 10 тис. грн.», - сказав Гройсман.

В свою чергу, чернівчани не до кінця задоволені своїми доходами, адже суми, яку отримує більшість громадян, об’єктивно не вистачає для задоволення звичайних людських потреб.

«Моя зарплата мене не влаштовує, бо у сучасному світі, коли головною ціллю людей є самореалізація, то для цього потрібно більше грошей, ніж просто для задоволення фізіологічних потреб. А от другого джерела доходу не шукаю, оскільки основна робота займає більшість часу, але якщо трапляється якийсь підзаробіток, ніколи від нього не відмовляюся», - каже чернівчанка Зоряна.

Крім цього, з труднощами зіштовхуються й чернівецькі студенти. Для того, щоб грошей вистачало, вони часто шукають додаткову роботу чи підзаробіток.

«Я отримую стипендію, проте цих грошей настільки мало, що доводиться шукати додаткову роботу. Батьки не завжди мають змогу допомагати і не хочеться постійно їх обтяжувати. Я вважаю, що для того, щоб задовольнити всі потреби і час від часу купувати новий одяг людині треба мінімум 10 тисяч гривень», - каже студент ЧНУ Олександр.

На сайті 0372. ua ми провели опитування та дослідили чи вистачає чернівчанам зарплати, пенсії чи стипендії. 9.3% респондентів обрали варіант «так, мені вистачає на всі потреби», 18.6% зазначили, що грошей вистачає, але хотілось би більше. Та лише 4.7 % опитаних чернівчан не заробляють. Водночас, більше половини респондентів (58.1%) обрали варіант «Не вистачає, я на грані виживання». Тож, як бачимо, тих, хто повністю задоволені своїми доходами доволі мало.

«Все залежить від потреб людини, адже у кожного вони різні. Я вважаю, що завжди потрібно прагнути до кращого і більшого. Колись зарплата, яку я отримую зараз, була для мене чимось недосяжним, але все можливо. Наразі я б хотіла заробляти 15-20 тис грн. Це для того, щоб мати можливість подорожувати», - каже чернівчанка Ганна.

Відзначимо, що мінімальна зарплата в Україні зараз становить 3723 грн, а середній оклад - 7828 грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#запрлата #доходи #робота #Чернівці
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...