• Головна
  • У Чернівцях людей атакують кліщі
16:29, 1 червня 2018 р.

У Чернівцях людей атакують кліщі

У Чернівцях людей атакують кліщі

Останнім часом кліщі дуже активізувалися. Нападають на містян не лише в парках та лісах, але й в місті.

– Скільки років прожила, але ні я, ні мій чоловік навіть не знаємо, що це таке укус кліща, – розповідає чернівчанка Ольга. – А тут моя дворічна онучка Юлечка після звичайної прогулянки у дворі (неподалік кінотеатру ім. Миколайчука) принесла паразита, який всмоктався в її ручку. Мої діти намагалися самотужки видалити кліща, але після невдалих спроб таки відвезли доньку в травмпункт на Фастівську в лікарню, де видалили комаху, обробили ранку на ручці і відправили з кліщем до санстанції. Там безкоштовно зробили аналізи паразитові й наступного дня нам повідомили, що кліщик здоровий. Дякувати Богові, усе обійшлося. Але, гадаю, треба з цим щось вирішувати. Адже в інакшому разі дитині б довелося давати токсичні ліки. Як на мене, якби представники відповідних структур обробляли від паразитів ліси, то вони б до міста не розповзалися.

Як розповіла «Погляду» завідувач лабораторії особливо небезпечних інфекцій ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗУ» Людмила Тимофійчук, з початку року чернівчани принесли на дослідження 300 кліщів. Із них – у 72 виявлено інфікування бореліями, які викликають хворобу Лайма.

– Виходить, кожен 4 кліщ інфікований бореліями. І таку ситуацію спостерігаємо не лише по місту, але й по всій Чернівецькій області, – пояснює пані Людмила. – Якщо після дослідження кліщів на наявність збудників іксодового кліщового бореліозу маємо позитивний результат, то з цими аналізами направляємо пацієнтів до лікаря-інфекціоніста, який призначає адекватне лікування.

Зазвичай чернівчани виявляють кліщів на своєму тілі після відвідин «Акви», «Сонячної долини», парку Шевченка, кладовища чи навіть міських двориків.

– Бажано зняти кліща чимшвидше в травмпункті лікувально-профілактичного закладу, – радить Л. Тимофійчук. – Потім привезти в лабораторію особливо небезпечних інфекцій ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗУ» (вул. Гакмана, 7 з 8:30 до 16:30, обідня перерва – з 13:00 до 13:45). Кліща необхідно привезти живого та неушкодженого. Видаленого паразита слід помістити на шматок вологої марлі або вати, поміщеної у флаконі, скляній банці чи аптечному разовому контейнері й щільно закрити кришкою. Відтак ми зможемо провести дослідження кліща на наявність збудників іксодового кліщового бореліозу, який викликає хворобу Лайма.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернівці #місто #кліщі
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...