• Головна
  • Після значних опадів власникам приватних господарств слід знезаразити воду у криницях
14:28, 20 червня 2018 р.
Надійне джерело

Після значних опадів власникам приватних господарств слід знезаразити воду у криницях

Після значних опадів власникам приватних господарств слід знезаразити воду у криницях

Через несприятливі метеорологічні умови, пов’язані з інтенсивними опадами, існує ризик підтоплення джерел водопостачання, криниць, сільськогосподарських угідь, індивідуальних вигребів та вбиральнь (туалетів). Після сходу води з ґрунтового покриву зберігається небезпека виникнення різноманітних інфекційних хвороб.

Щоб попередити виникнення харчових отруєнь та гострих кишкових інфекційних захворювань, пов’язаних з водним фактором передачі збудника інфекції, є необхідність знезараження води в криницях. Знезараження питної води можна проводити дозволеними до використання в Україні дезінфектантами за допомогою дозуючих хлорних патронів. Але навіть тривале знезараження води за допомогою дозуючих патронів не може бути ефективним без попередньої санації колодязя.

Санація колодязів включає в себе 3 етапи:

1. Попередня дезінфекція. Визначається об’єм води в криниці і проводиться її знезараження.

2. З колодязя повністю відкачують воду, потім проводять чистку дна і стінок від намулу, бруду, сміття та випадкових предметів і, у разі необхідності, ремонтують.

3. Остаточна дезінфекція.

Знезаражують поверхню стінок криниці, чекають доки вона повністю наповниться водою до звичайного рівня, після чого ще раз знезаражують воду. Перед тим, як вживати криничну воду після проведення зазначених вище робіт звертайтеся в атестовану лабораторію для проведення лабораторних досліджень та підтвердження безпечної якості води. У разі переповнення водою індивідуальних вигрібних ям та туалетів за допомогою асенізаційної машини спорожнити та продезінфікувати дезінфекційним засобом, призначеним для цього, нагадують у міській раді.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#криниці #знезараження
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...