• Головна
  • У Чернівцях провели конференцію для медиків, де презентували новітні методики лікування суглобів (фото)
14:00, 24 червня 2018 р.

У Чернівцях провели конференцію для медиків, де презентували новітні методики лікування суглобів (фото)

У Чернівцях провели конференцію для медиків, де презентували новітні методики лікування суглобів (фото)

22 червня 2018 в актовій залі БДМУ пройшла конференція «Теоретичні та практичні аспекти остеосинтезу та ендопротезування», присвячена ювілею професора Івана Михайловича Рубленика, якому 8 червня 2018 року виповнилося 80 років з дня народження і 55 років лікарської, наукової, педагогічної та громадської діяльності.

Професор Рубленик І.М., – доктор медичних наук, академік УАННП, талановитий ортопед-травматолог завідував кафедрою травматології, ортопедії та нейрохірургії Буковинського державного медичного університету з 1986 по 2005 рік, а з 2006 року до недавнього часу працював директором Шведсько-українського медичного центру «Ангельхольм».

У роботі конференції прийняли участь близько 80 вчених і практичних лікарів з Києва, Івано-Франківська, Тернополя, Ужгорода, Чернівців та Чернівецької області. З привітанням виступили проректор з науково-педагогічної роботи БДМУ І.В.Геруш та президент ВГО «Українська асоціація травматології та остеосинтезу» професор А.В.Калашніков, м. Київ. Всього було зроблено 20 доповідей з актуальних питань остеосинтезу та ендопротезування.

З доповідями присвяченими життєвому шляху ювіляра та драматичній історії розробленої ним технології лікування переломів кісток виступили професор Васюк В . Л. та доцент Ковальчук П.Є. Було відмічено, що Іван Михайлович вніс вагомий внесок у наукову розробку проблем лікування та реабілітації хворих із переломами кісток та їх наслідками. Ним вперше започатковано новий напрямок у лікуванні переломів кісток – блокуючий інтрамедулярний металополімерний остеосинтез, який отримав визнання в Україні та за її межами.

«Це – новизна світового рівня, - говорить завідувач кафедри травматології та ортопедії, професор Володимир Васюк.- Ніде в усьому світі немає метало полімерного остеосинтезу, а в Чернівцях є. Він ( Рубленик І.М.) розробив ці технології для лікування переломів плеча, стегна, гомілки та інших локалізацій ». За цією методикою виконано близько тисячі операцій.

Однією із цілей цієї ко нференції є ознайомити широкий з агал травматологів з цією технологією, адже її ефективність доведена роками успішного впровадження. Можливо, хтось зацікавиться нею та почне впроваджувати - почнеться ренесанс, нове життя, повторний розвиток цього методу - блокуючого інтрамедулярного металополімерного остеосинтезу.

Своїми думками з приводу даного питання поділився президент У країнської асоціації трав матології та остеосинтезу Андрій Калашніков. Він зауважив:

«Чернівці є видатним містом для нашої спеціальності - ортопедії та травматології, бо тут був розроблений надзвичайно ефективний метод лікування – блокуючий інтрамедулярний металополімерний остеосинтез, який випередив навіть свій час. В своїй роботі ми також використовуємо подібний метод , використовуючи на відміну від професора І.М.Рубленика чисто металеві блокуючі фіксатор и, які можна застосовувати не тільки для лікування переломів середини кісток, але й біля суглобів , у тому числі при переломах шийки стегнової кістки, при переломах у літні х люде й .

Провідні фахівці клініки «Angelholm» також взяли участь у роботі конференції та поділилися своїм досвідом з присутніми колегами. Сергій Білик прочитав доповідь про використання розробленої на кафедрі травматології та ортопедії професором І.М.Рублеником пластини для хірургічного лікування переломів «Стабільно-функціональний остеосинтез подвійною деротаційною пластиною (ПДП)». Віктор Процюк представив 2 доповіді , які стосуються імплантації штучного кульшового суглоба: «Двохетапне ревізійне ендопротезування із застосуванням прес-форм для інтраопераційного виготовлення спйсерів» та «Ревізійне ендопротезування кульшового суглобу в разі його асептичної нестабільності».

Ця конференція стала корисною для лікарів-практиків, адже разом з науковцями вони можуть не тільки обговорити теоретичні аспекти остеосинтезу та ендопротезування, але й активно впроваджувати на практиці, у своїй роботі новітні методики.

«…Зараз нові і деї полягають в тому, щоби виконувати операції як можна менш травматично, через проколи шкіри, через маленькі доступи, не порушуючи кровопостачання і так вже травмованої кінцівки, отримуючи при цьому, набагато кращі результати. Хворі легше переносять такі операції, швидше виписуються додому, швидше одужують, і взаг алі, в цілому, менше страждають» - підвів професор В.Л. Васюк.

У Чернівцях провели конференцію для медиків, де презентували новітні методики лікування суглобів (фото), фото-10
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#методика #лікарі #медики
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...