
19:26, 16 липня 2018 р.
Жебрацький бізнес у Чернівцях за останні кілька років став чи не найприбутковішою справою

Особливо, коли ти можеш вільно зайти в медичну установу, або ж у заклади громадського харчування і випросити у людей чималу суму, роблячи вигляд, що ти інвалід.
Саме за такою схемою й діють місцеві «випробувачі» на лікування у Чернівцях.
Чимало містян та громадських активістів вже неодноразово розкривали всю сутність таких «жебраків», коли в один момент у руки з’являлися з-під бинтів та ноги «виростали» у інвалідному візку. Та таке «викриття» не зупиняє шахраїв знову діяти за своєю схемою і просити у чернівчан допомоги, пише PRESS-ЦЕНТР.
Головними «локаціями» промислу жебраків у Чернівцях є лікарні, вулиця Кобилянської, де полюбляють проводити вільний час містяни та туристи, а також автобусні станції міста.
Людина, руки у якої в бинтах та яка розповідає про важку долю, не залишає байдужого кожного другого перехожого. Та не всі задумуються над правдивістю історії і чи не заробляє на таких інвалідах хтось інший.
Така історія була взимку цього річ, коли громадські активісти виявили у одному з покинутих житлових будинків «притон» для жебраків. Біля будинку знайшли скриньки та пакeти з грошима, інвалідний візок та дитячі речі. Там, представник ромської національності в жахливих умовах утримував безхатченків і змушував їх жебракувати. На такій діяльності «підприємець» заробив чимало.
Однак, громадські активісти встигли затримати зловмисника і змусити перерахувати всі 25 тисяч гривень на лікування людей з інвалідністю. Тоді кримінальну справу не відкривали і відпустили рома додому на Закарпаття.
Ще один інцидент стався на території Обласної лікарні, коли молодий юнак просив допомоги, розповідаючи пацієнтам та відвідувачам закладу, що у нього немає рук.
Керівництво лікарні звернулося до правоохоронців і, як стало відомо, у хлопця руки є. На запитання, чому він займається шахрайством, хлопець відповів, що в нього проблеми із документами.
На пішохідній вулиці Ольги Кобилянської жебрацький бізнес розвивається без перешкод. Чи не на кожному кроці можна побачити людей з інвалідністю та безхатченків. Там правоохоронці їм не завада, адже це місце – одне з найприбутковіших. Минулого року, чернівчанин помітив, як молодий чоловік “без ноги” сидить на терасі ресторану і просить милостиню. Проте було видно, що насправді друга кінцівка у чоловіка є. Як в такому положенні шахраєві вдавалося просидіти кілька годин – загадка. Але тоді жебракові видалося не солодко, оскільки чернівчани вигнали його із соромом.
Дійшло до того, що чернівчани зареєстрували петицію про знищення жебрацького бізнесу у місті. За кілька днів відповідне звернення набрало необхідні 250 підписів та було відправлене на розгляд міської ради.
Просимо підтримати петицію, у якій вимагаємо владу звернути увагу на цю ситуацію, а саме – створити комісію у складі якої будуть представники правоохоронних органів та медичні працівники. Бажано, аби в комісію ввійшли представники громади та депутати. Хочемо, аби дана комісія організовувала перевірку підозрілих осіб, встановлювала їх дані а медичні працівники в її складі проводили необхідні дії для перевірки наявності в крові алкоголю чи наркотичних речовин. Крім того, поліція має встановити тих осіб, котрі змушують інвалідів займатись жебрацтвом, та контролюють цей бізнес в нашому місті – йшлося у повідомленні.
Однак, у Ратуші розводять руками та виправдовуються – припинити незаконну діяльність безхатченків не можуть.
Інформуємо, що на даний час питання жебрацтва та запобігання «жебрацькому бізнесу» чинним законодавством України не врегульоване, що не дає можливості органам місцевої влади застосувати дієві засоби впливу для подолання цього явища. Варто відзначити, що жебрацтво не заборонене та не є злочином. До відповідальності можуть бути притягнені тільки особи, які втягують у заняття жебрацтвом неповнолітніх, що передбачено статтею 304 Кримінального кодексу України.
Із огляду на викладене, в разі виявлення повнолітніх осіб, що займаються «жебрацьким бізнесом», притягнути їх до відповідальності або заборонити здійснювати таку діяльність не буде законних підстав, – відповіли на петицію у Чернівецькій міськраді.
Вже у липні під час чергового пленарного засідання, депутати також відмовилися підтримувати петицію про викорінення жебрацького бізнесу.
“Розуміємо, є люди, у яких і справді немає виходу, окрім як вийти на вулицю та просити допомоги. Але переважна більшість тих, хто просить милостиню, є шахраями, або ж жертвами маніпуляторів, котрі змушують їх йти на такий крок. Крім того, багато «жебраків» просять кошти на алкоголь або ж наркотичні препарати, у багатьох за плечима кримінальне минуле. Просимо підтримати петицію, у якій вимагаємо владу звернути увагу на цю ситуацію.
Крім того, поліція має встановити тих осіб, котрі змушують інвалідів займатись жебрацтвом, та контролюють цей бізнес в нашому місті”, – зазначали автори петиції під час сесії.
Однак, у результаті, лише 21 з 42 обранців проголосували «за» таку петицію. Голосів не вистачило і звернення провалили.
Тому наразі ні поліція, ні активісти, ні міська влада не можуть побороти хаос із жебраками у Чернівцях, а безхатченків та, так званих «кришувальників» незаконного бізнесу, з кожним днем стає все більше. То ж чи прикриють псевдо-інвалідів та жебраків у Чернівцях? – питання досі залишається риторичним.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:55
Вчора
20:22
Вчора
19:15
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
00:00, 17 березня
10:04, 21 березня
34
11:31, 19 березня
10:04, 21 березня
38
06:59, 20 березня
live comments feed...
Коментарі