• Головна
  • Лікарі зазначають, що на Буковині зменшилась кількість випадків захворювання на кір
11:27, 19 липня 2018 р.

Лікарі зазначають, що на Буковині зменшилась кількість випадків захворювання на кір

Лікарі зазначають, що на Буковині зменшилась кількість випадків захворювання на кір

Ліквідувати кір в Україні. Згідно програми Всесвітньої організації охорони здоров’я позбутись цього інфекційного захворювання українці мали би до 2020 року. Про те як досягнути цього обговорювали лікарі у Чернівцях на семінарі.

Буковинські лікарі різних спеціальностей протягом трьох днів обговорюватимуть епідеміологічну ситуацію в області. Перші випадки кору в нашому краї почали фіксувати на початку 2017 року, найбільшу кількість хворих зареєстрували у січні 2018, пише Буковина

Наталія Гопко, в.о. начальника ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗУ»

«Дещо менша кількість випадків реєструється за останні тижні, зокрема останній тиждень ми маємо 9 випадків. Але про стійку тенденцію до зниження говорити сьогодні ще зарано. Ми розуміємо, що проблема із недостатнім охопленням щепленням формувалась роками. Дуже багато ми вакцинуємо за останні місяці. Роботи попереду ще багато, бо для того, щоб припинити подальший розвиток кору, ми маємо забезпечити максимальне охоплення вакцинацією проти кору та краснухи».

Загалом в Україні з початку року зареєстрували понад 25 тисяч випадків кору – 12 з них смертельні.

Ірина Колеснікова, голова національного комітету по верифікації та елімінації кору та краснухи

«Фактично з відновленням навчального року ми очікуємо, що спалахи кору поновляться і вони будуть мати масовий характер. Якщо за цей час батьки тих дітей, які ще не зробили щеплення, їх все-таки зроблять. А дорослі зрозумівши, що не мають двох вакцин, звернуться до сімейних лікарів і зроблять це щеплення».

Обов’язкове профілактичне щеплення у 2018 році проводитиметься і для дорослих. У Міністерстві охорони здоров’я України затвердили наказ про безоплатну імунізацію повнолітніх, які належать до групи ризику. А це медичні та освітні працівники, представники силових структур та студенти.

Федір Лапій, доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології національної медичної академії післядипломної освіти: «Зараз департаменти, управління охорони здоров’я визначають надлишки цієї вакцини, і завдання лікаря запропонувати дорослому, якщо вони не мають щеплень проти кору, якщо вони не мають імунітету – пройти вакцинацію. Безкоштовно».

Для реалізації цього наказу, у області повинен бути надлишок вакцини.

Марія Поліщук, заступник директора департаменту охорони здоров`я Чернівецької ОДА: «На сьогоднішній день ми маємо лише вакцину завезену у 2018 році. Таку вакцину використовувати дорослим недозволено. Вона дозвільна для використавння для дітей до 18 років. А все інше повинне бути куплено за кошти місцевого бюджету. Наказ міністерства охорони здоров’я, який нам дозволяє використовувати старі поставки вакцини є. Але у Чернівецькій області немає жодної дози старих поставок вакцини». 

У 33 європейських країнах протягом останніх років не фіксували випадків кору, завдяки вакцинації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Буковина #кір #лікарі
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...