
10:01, 28 липня 2018 р.
"Чернівціводоканал" планує відмовитись від хлорування води під час дезінфекції?

У липні топ-темою українських ЗМІ була ситуація з постачанням рідкого хлору для знезараження питної води.
Усе тому, що 15 червня припинило свою роботу підприємство «ДніпроАзот», яке є виробником і постачальником рідкого хлору та соляної кислоти обласним водоканалам. Тож існувала реальна загроза призупинення централізованого водопостачання в усій країні.
Однак ситуацію вдалося стабілізувати. «АТ «ДніпроАзот» відновлює роботу хлорної групи цехів, найближчим часом очікується випуск першої продукції, – зазначили в Асоціації «Укрводоканалекології». Також, за словами віце-президента Асоціації водоканалів України Ольги Бабій, в Україну почав надходити імпортований хлор із Румунії, очікуються ще поставки з Польщі, Словаччини та Узбекистану.
Варто нагадати, ще у березні 2012 року Чернівціводоканал планував відмовитись від хлорування води під час дезінфекції.
- Ми плануємо відмовитись від дезінфекції води хлором, – казав тодішній начальник КП «Чернівціводоканал» Володимир Андрущак. – Знаємо, що хлор – надзвичайно небезпечна речовина. Зараз вивчається можливість використання інших коагулянтів. За останні кілька років технології в цьому напрямку пішли вперед. Вивчаючи останні дані, котрі ми отримали на конференції представників ЖКГ в Яремчі, можна зробити висновок, що це цілком реально. Все впирається у фінансування та його джерело».
Від того часу на підприємстві, очевидно, так і не дісталися ні до омріяного фінансування, ні до його джерела. Начальник комунального підприємства «Чернівціводоканал» Анатолій Чабан розповів «Погляду», що зараз, як і багато років тому, для знезараження водопровідної води використовують рідкий та газоподібний хлор.
Власне, на офіційному сайті підприємства у рубриці «Чи знаєте Ви, що…» йдеться про те, що «очищення водопровідної води у Чернівцях почалося з 1951 року. Це було хлорування». Отож, за 67 років ми анітрохи не просунулися до того, аби обходитися без хлору – «надзвичайно небезпечної речовини».
– Колись (2012 року, – авт.) йшося про те, щоби відмовитися застосовувати газоподібний хлор на користь гіпохлориту. В принципі, це майже одне й те ж. Це знезараження активним хлором. Просто гіпохлорит – це рідкий стан, він не випаровується, він не агресивний. Цьогоріч ми планували поставити завод з виробництва гіпохлориту. Для його виробництва використовується сіль, вода та електроенергія. Тепер більш реальні строки запустити цей завод на базі КП «Чернівціводоканалу» – до кінця цього року, а можливо, наступного. Гроші виділено на реконструкцію водопостачання і одним з пунктів передбачено будівництво заводу. Зараз цей проект проходить 90-денну експертизу в Києві, – пояснює А. Чабан.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:55
Вчора
20:22
Вчора
19:15
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
00:00, 17 березня
10:04, 21 березня
34
11:31, 19 березня
10:04, 21 березня
38
06:59, 20 березня
live comments feed...
Коментарі