• Головна
  • За мрією хоч у Дубай: як буковинка стала стюардесою у Арабських Еміратах
17:00, 2 вересня 2018 р.

За мрією хоч у Дубай: як буковинка стала стюардесою у Арабських Еміратах

За мрією хоч у Дубай: як буковинка стала стюардесою у Арабських Еміратах

А у короткі вихідні між польотами у різні країни вона виготовляє ексклюзивні гердани

У піднебессі робота, а на землі – захоплення. За таким розпорядком живе Мар’яна Логінова з Клішківців. 28-річна дівчина – стюардеса однієї з найпрестижніших авіакомпаній світу у Дубаї під час добових вихідних встигає зайнятися й улюбленою справою – плетінням жіночих прикрас з бісеру. Нещодавно до неї в гості їздила мама і, що цікаво, замість звичних для батьківської любові гостинців (домашні смаколики, консервації чи одяг) Надія Василівна везла донечці матеріали для вишивання. З допустимої норми ваги багажу, а це 23 кілограми, дев’ятнадцять заважили бісер, стеклярус, камінці, шкіра, нитки та інструменти.

Талант й уміння від бабусі і неньки

– Шиттям, вишиванням, в’язанням Мар’яна захоплювалася ще з дитинства, – розповідає Надія Козоріз. А інакше й бути не могло, бо ж народилася вона у сім’ї майстринь-рукодільниць. Наділені художнім талантом і бабуся, і ненька, свої уміння передали дівчинці. Мар’янка була кращою ученицею художньої школи, а згодом, коли навчалася на психологічному факультеті університету, її роботи гідно оцінили на різних ярмарках та навіть на міжнародному конкурсі, де вона зайняла друге місце, пише видання "Хотинські вісті".

За мрією хоч у Дубай: як буковинка стала стюардесою у Арабських Еміратах, фото-1

Серед її доробків – ікони, картини, сорочки та рушники, проте найбільш до душі дівчині – створення жіночих прикрас. Вона сама їх моделює і за власним дизайном виготовляє чудові ґердани, кольє та сережки. Ексклюзивні авторські роботи досить популярні, через інтернет-магазин їх замовляють у різні куточки світу, зокрема, власницями вже стали американки, англійки, австралійки, росіянки та чимало інших.

Романтична вдача Мар’яни піднесла її аж до піднебесся. Якось знайомі порадили їй взяти участь у конкурсі-кастингу на бортпровідницю. Найбільша авіакомпанія на Близькому Сході «Emirates» виборола звання найкращої у світі, що дало їй можливість розширити свої авіалінії, а отже на роботу потрібні були пілоти та стюардеси.

На одне місце – п’ятдесят кандидаток

Тільки уявіть, серед 200 тисяч заявок обрали лише три тисячі, тобто на одне місце було понад 50 кандидатів. Шаленийкастинг пройшла і наша клішківчанка. Її чарівна зовнішність, комунікабельність, врівноваженість та відмінне здоров’я цілком відповідають вимогам до бортпровідниці. За словами дівчини, основними критеріями відбору також є хороше знання мінімум однієї іноземної мови, стресостійкість, вміння працювати в команді та зріст від 165 см.Потенційну стюардесу перевіряють на те, чи вона може, стоячи на кінчиках пальців, дістати рукою до позначки 212 см, щоб у майбутньому бути здатною дотягнутися до аварійно-рятувального обладнання на всіх типах літаків.

Можна побачити увесь світ

– На перший погляд, може здатися, що ця робота дуже престижна – як кар’єра моделі. Безумовно, можна побачити весь світ, це дуже красиво і романтично, – ділиться враженнями від нової професії Мар’яна Логінова. – Але при цьому головне завдання стюардеси – забезпечити безпеку пасажирів на борту. А також при необхідності вміти заспокоїти тих,хто сильно нервує. Одні заходять в літак, трясучись від страху, комусь може стати погано, хтось дико панікує при турбулентності або повітряних ямах.Буває, що напідпитку пасажир може нагрубити, у такі моменти складно посміхатися і зберігати спокій, але мусиш тримати обличчя компанії.

Щоразу ти летиш з новою командою, тому за короткий час перед польотом потрібно встигнути з усіма перезнайомитися. Коли ми заходимо в літак, перевіряємо, чи є все на місцях. Під час рейсу потрібно не тільки розносити їжу і напої, але і стежити за безпекою пасажирів, бути постійно уважною і вміти швидко запам’ятовувати, що вони кажуть.

Коли приземляємося, заповнюємо документи за залишками їжі та напоїв, перераховуємо кількість рятувальних жилетів, інструкції безпеки та пледи, передаємо посилки авіапошти, перевіряємо, чи не забули пасажири свої речі.У небі втомлюєшся сильніше, ніж на землі – постійний перепад атмосферного тиску, радіація, зміна часових поясів, акліматизація дають про себе знати.

Поміж польотами створює неймовірні прикраси

Проте Мар’яна навіть за короткий час перебування на землі – у вихідні – не вилежується, а відпочиває активно. За кілька місяців роботи мала можливість побувати в Африці (Дакар, Гвінея), Китаї, Ірландії, Сінгапурі, Австрії та інших.Кілька вільних після польоту годинвитрачає на пізнавальні екскурсії: знайомиться із звичаями різних народів, визначними пам’ятками їхньої історії, архітектурою. А крім цього встигає приділити увагу й своєму улюбленому хобі. Майстриня слідкує за сучасними тенденціями моди у світі краси, поєднуючи нові стилі, запозичені у різних країнах, з віковими національними секретами наших предків і творить неймовірні прикраси ручної роботи. Каже, що тих кілограмів матеріалу, який їй привезла матуся, вистачить ненадовго, бо ж у планах вже є чимало. Тож побажаємо Мар’янці успіху і в небі, й на землі!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#історія #буковинка #політ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...